Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Monitoring Hikvision - dodawanie kamer

30 Nov 2020 23:05 537 4
  • Level 8  
    Witam.

Kilka miesięcy temu zakupiłam rejestrator IP Hikvision DS-7104NI-K1/W/M z czterema kamerami DS-2CD2041G1-IDW1. Zestaw działał bardzo dobrze. Niestety pojawiły się dwa problemy i proszę o pomoc.

1. Niedawno obraz w jednej z kamer stał się nieostry, więc odesłałam ją na gwarancję i wróciła do mnie z opisem: przywrócono ustawienia fabryczne - należy dodać kamerę ręcznie do rejestratora. Nie umiem tej kamery wyszukać/dodać, sklep nie odpisuje na maile i nie odbiera telefonów. Czy mógłby mi ktoś opisać jak jak mam dodać tą kamerę?
    2. Problem pojawił się kilka dni temu - rejestrator widział tylko jedną z trzech pozostałych kamer, dwie były offline. Usunęłam je i jedną z tych kamer rejestrator wyszukał natychmiast i mam podgląd, natomiast druga zniknęła i nie ma jej. Kamera jest podłączona do prądu i świeci się w niej niebieska lampka. Czy da się jakoś tą kamerę przywrócić, jeśli tak to w jaki sposób?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Helpful post

Level 26  
    Do wyszukiwania kamer w sieci Hika jest program SADP. Nim można skonfigurować kamerę do pracy w odpowiedniej puli adresowej, a następnie dodać ją do rejestratora.
  • Level 8  
    Stan-Mar wrote:
    Do wyszukiwania kamer w sieci Hika jest program SADP. Nim można skonfigurować kamerę do pracy w odpowiedniej puli adresowej, a następnie dodać ją do rejestratora.

Problem nr 2 już udało mi się rozwiązać więc działają mi 3 kamery. Nadal nie potrafię ręcznie dodać kamery czwartej kamery do rejestratora (tej, którą na gwarancji przywrócili do ustawień fabrycznych) . Ten program SADP nie widzi żadnej z kamer, tylko rejestrator.
  • Level 8  
    Dziękuję bardzo. Problem rozwiązany.