Dzień dobry!
Problem mam z autem mojej kobiety. Opel Corsa E z 2017, Code 18, nie działa lewe mijania. Zimno było i ciemno, więc w to ciemno wkładam zapas H7 i... zonk. Sprawdzam starą żarówkę - dobra. Zostawiłem już tę świeżą i sprawdzam bezpieczniki.
Wyciągam bezpiecznik F6 - dobry. Coś mnie tknęło i wyciągam F13 - od działającego prawego mijania. Dobry, ale mimo wyciągniętego F13, który zgodnie z opisem jest od prawego mijania, to światło nadal działa...
Więc gdzie są bezpieczniki od świateł mijania? Wyciągnięcie F31, F32 - zgodnie z opisem - wyłącza drogowe. Ręce z zimna mi się trzęsły jak alkoholikowi, bezpieczniki mnie zmyliły, dziecko w domu głodne, więc zostawiłem auto pod blokiem i naprawę przeniosłem na później.
Najpierw chciałbym znaleźć bezpiecznik od prawego mijania, który je wyłączy, by potem znaleźć bezpiecznik od lewego i go sprawdzić.
Przeczyszczę też styki w oprawce i sprawdzę, czy dochodzi do niej napięcie po przewodach.
Koledzy, co jeszcze mogę zrobić? Te bezpieczniki F6 i F13 dobrze odczytuję, są od mijania? Jeśli tak, to czemu F13 nie wyłącza prawego?
Dziękuję za pomoc.
Problem mam z autem mojej kobiety. Opel Corsa E z 2017, Code 18, nie działa lewe mijania. Zimno było i ciemno, więc w to ciemno wkładam zapas H7 i... zonk. Sprawdzam starą żarówkę - dobra. Zostawiłem już tę świeżą i sprawdzam bezpieczniki.
Wyciągam bezpiecznik F6 - dobry. Coś mnie tknęło i wyciągam F13 - od działającego prawego mijania. Dobry, ale mimo wyciągniętego F13, który zgodnie z opisem jest od prawego mijania, to światło nadal działa...
Więc gdzie są bezpieczniki od świateł mijania? Wyciągnięcie F31, F32 - zgodnie z opisem - wyłącza drogowe. Ręce z zimna mi się trzęsły jak alkoholikowi, bezpieczniki mnie zmyliły, dziecko w domu głodne, więc zostawiłem auto pod blokiem i naprawę przeniosłem na później.
Najpierw chciałbym znaleźć bezpiecznik od prawego mijania, który je wyłączy, by potem znaleźć bezpiecznik od lewego i go sprawdzić.
Przeczyszczę też styki w oprawce i sprawdzę, czy dochodzi do niej napięcie po przewodach.
Koledzy, co jeszcze mogę zrobić? Te bezpieczniki F6 i F13 dobrze odczytuję, są od mijania? Jeśli tak, to czemu F13 nie wyłącza prawego?
Dziękuję za pomoc.