Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosisko- traktorek kosiarka Murray

vodo1 04 Dec 2020 12:02 924 7
 • #1
  vodo1
  Level 7  
  Kosiarka traktorek Murray słabo zbiera trawę, dużo zostawia siana jak trawa trochę wyższa. Kosisko- jedno-nozowe 76cm ,wyrzut boczny do tego adapter ,rura ,kosze zaczepione z tyłu traktorka. Kosisko- posiada rant jak na zdjęciu. W jednym miejscu ok1,5cm w innym poniżej 1cm czy on ma wpływ na zabieranie i wyrzucanie trawy czy nóż (był już trochę poprawiany ,spawane łopatki, był wyważony). Co może mieć wpływ na lepsze zbieranie trawy? A może ten typ tak ma.?
 • #2
  leonov
  Level 42  
  vodo1 wrote:
  Co może mieć wpływ na lepsze zbieranie trawy?
  Łopatki noża o odpowiedniej długości i zakrzywieniu (profilu). Inaczej wygląda nóż do kosiarki z koszem a inaczej do kosiarki mulczującej.
 • #3
  vodo1
  Level 7  
  No nie wiem czy są inne noże. Mam oleo mac allroad i tam jest jeden do tych trzech trybów (wyrzut do kosza, boczny i mulczer) i spełnia swoje funkcje. Pewnie ten nóż do wymiany , łopatki były dospawywane możliwe że za małe.
 • #4
  leonov
  Level 42  
  Zobacz noże np. do Kuboty G23 II oraz do Kubota ZD326 bez kosza, noże zupełnie inne są.
 • #5
  vodo1
  Level 7  
  Zgodzę się że mogą być inne ale profil kosiska może być też inny. Temat był o moim kosisku. Podejrzewam że nóż orginalny jest założony choć już wytarty coś tam podspawane było. Czy może te traktorki z wyrzutem bocznym poprostu słabo zbierają trawę?
 • #6
  leonov
  Level 42  
  Nie ważne czy wyrzut boczny czy do kosza, nóż musi wyrzycić trawę gdzie by nie było. Oczywiście w zależności gdzie ma to robić stosuje odpowiednie wkładki do kosiska.
 • #7
  vodo1
  Level 7  
  Ile nóż od krawędzi kosiska powinien mieć? Może tu problem.
 • #8
  vodo1
  Level 7  
  Znalazłem 2 rodzaje noży do tego kosiska. Różnią się szerokością . Jeden ma 5.7cm drugi 6.9(podobny założony, nie wiem czy oryginalnie). Ma to znaczenie jaka szerokość, łopatki wydają się jednakowo wygięte.