logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dobór zasilacza dla zestawu: Gigabyte b450m s2h, Intel i3-10100f, Radeon RX 480 Nitro+ 8 GB OC

Panoktor 08 Gru 2020 18:58 579 4
REKLAMA
  • #1 19099443
    Panoktor
    Poziom 5  
    Posty: 39
    Ocena: 1
    Witam mam dwa pytania. Pierwsze to jaki zasilacz będzie odpowiedni mój zestaw to:
    Płyta Główna: Gigabyte b450m s2h
    Procesor: Intel i3-10100f
    Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 4
    Karta Graficzna: Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8 GB OC
    Ram GOODRAM IroX 8GB 2666Mhz
    Pamięć: Plextor M.2 256GB
    i Aktualny Zasilacz: SilentiumPC VERO L3 600W
    i się zastanawiam na wymianą na 500W gdyż po odłączeniu kabla zasilającego myszka gaśnie po 10 sekundach i jeszcze dwa razy mignie oraz jak wyciągałem ram to zaiskrzyło nie było widać ale było słychać. I drugie pytanie Podczas grania trzeszczy, albo raz mi się tak przydarzyło że na pulpicie podczas spoczynku mi trzeszczał. Piszą że to cefki, albo jakieś zimne luty i że to normalne ale wolę napisać żeby później nie było i mi koło głowy nie wybuchł zasilacz.
  • REKLAMA
  • #2 19099487
    viayner
    Poziom 43  
    Posty: 10627
    Pomógł: 1563
    Ocena: 2047
    Witam,
    obluzowane rdzenie w transformatorze czy dlawikach moga generowac wysokie dzwieki co mozna okreslic jako "piszczenie" ale nie da nsie tego nawzac trzeszczenie.
    Zwiekszenie obciazenia powoduje wzrost intensywnosci "piskow".
    Zimne luty tu zachowanie zasilacza byloby dosc nieprzwidywalne np. przypadkow wylaczanie/resety.
    Myszka gasnie po 10s - jaka myszka usb? bezprzewodowa? zasilacz tak naprawde nigdy sie nie wylacza, zawsze dziala mala przetwornica dostarczajaca napiec tzw. 5V-USB oraz pozwala na wlaczenie zasilacza glownego.
    Wyjmowales pamiec przy wlaczonym komputerze? co zaiskrzylo i gdzie?
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 19099504
    Panoktor
    Poziom 5  
    Posty: 39
    Ocena: 1
    Myszka to Rebeltec Diablo przewodowa.
    ram wyciągałem jak zasilacz nie miał dojścia prądu
  • REKLAMA
  • #4 19099522
    viayner
    Poziom 43  
    Posty: 10627
    Pomógł: 1563
    Ocena: 2047
    Witam,
    Panoktor napisał:
    Myszka to Rebeltec Diablo przewodowa.
    ram wyciągałem jak zasilacz nie miał dojścia prądu

    z tego moze wynikac ze na lini zasilania myszki energia mogla byc zgromadzona w jakims kondensatorze.
    Skoro wyjmowales pamiec przy wylaczonym zasilaniu to gdzie bylo to przepiecie/zaiskrzenie?
    To twoj zasilacz trzeszczy czy piszczy?
    Badz dokladny i odpowiadaj na pytania jezeli oczekijesz pomocy.
    Pozdrawiam
  • #5 19099559
    Panoktor
    Poziom 5  
    Posty: 39
    Ocena: 1
    dobra zostawmy tą myszkę i ram. Ram mogłem podczas wyjmowania o coś tak jakby zahaczyć. Zasilacz może i piszczy, ciężko dobrać słowo do tego dźwięku. I czy zasilacz jest dobrze dobrany, moc do podzespołów? Jak nie to jaką wziąść?
REKLAMA