Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór zasilacza i trzeszczenie w zasilaczu.

Panoktor 08 Dec 2020 18:58 381 4
    Panoktor
    Level 3  
    Witam mam dwa pytania. Pierwsze to jaki zasilacz będzie odpowiedni mój zestaw to:
    Płyta Główna: Gigabyte b450m s2h
    Procesor: Intel i3-10100f
    Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 4
    Karta Graficzna: Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8 GB OC
    Ram GOODRAM IroX 8GB 2666Mhz
    Pamięć: Plextor M.2 256GB
    i Aktualny Zasilacz: SilentiumPC VERO L3 600W
    i się zastanawiam na wymianą na 500W gdyż po odłączeniu kabla zasilającego myszka gaśnie po 10 sekundach i jeszcze dwa razy mignie oraz jak wyciągałem ram to zaiskrzyło nie było widać ale było słychać. I drugie pytanie Podczas grania trzeszczy, albo raz mi się tak przydarzyło że na pulpicie podczas spoczynku mi trzeszczał. Piszą że to cefki, albo jakieś zimne luty i że to normalne ale wolę napisać żeby później nie było i mi koło głowy nie wybuchł zasilacz.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    obluzowane rdzenie w transformatorze czy dlawikach moga generowac wysokie dzwieki co mozna okreslic jako "piszczenie" ale nie da nsie tego nawzac trzeszczenie.
    Zwiekszenie obciazenia powoduje wzrost intensywnosci "piskow".
    Zimne luty tu zachowanie zasilacza byloby dosc nieprzwidywalne np. przypadkow wylaczanie/resety.
    Myszka gasnie po 10s - jaka myszka usb? bezprzewodowa? zasilacz tak naprawde nigdy sie nie wylacza, zawsze dziala mala przetwornica dostarczajaca napiec tzw. 5V-USB oraz pozwala na wlaczenie zasilacza glownego.
    Wyjmowales pamiec przy wlaczonym komputerze? co zaiskrzylo i gdzie?
    Pozdrawiam
    Panoktor
    Level 3  
    Myszka to Rebeltec Diablo przewodowa.
    ram wyciągałem jak zasilacz nie miał dojścia prądu
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    Panoktor wrote:
    Myszka to Rebeltec Diablo przewodowa.
    ram wyciągałem jak zasilacz nie miał dojścia prądu

z tego moze wynikac ze na lini zasilania myszki energia mogla byc zgromadzona w jakims kondensatorze.
    Skoro wyjmowales pamiec przy wylaczonym zasilaniu to gdzie bylo to przepiecie/zaiskrzenie?
    To twoj zasilacz trzeszczy czy piszczy?
    Badz dokladny i odpowiadaj na pytania jezeli oczekijesz pomocy.
    Pozdrawiam
    Panoktor
    Level 3  
    dobra zostawmy tą myszkę i ram. Ram mogłem podczas wyjmowania o coś tak jakby zahaczyć. Zasilacz może i piszczy, ciężko dobrać słowo do tego dźwięku. I czy zasilacz jest dobrze dobrany, moc do podzespołów? Jak nie to jaką wziąść?