Hej,
Chciałbym was prosić o radę odnośnie podłączenia Connect Boxu z upc oraz TV do kabla koncentrycznego, którym dochodzi mi połączenie do mieszkania.
Monter wykorzystał kabel koncentryczny z gniazda SAT, wyrzucając je i trochę prowizorycznie przeciągnął kabel na zewnątrz, zarobił i podłączył splitter, do którego następnie podłączył koncentryki z modemu oraz TV. Nie wiem czy to najlepsze możliwe jakościowo podłączenie, ale przede wszystkim nie podoba mi się taka prowizorka, która wystaje z puszki i zwisa na zewnątrz (w ogóle nie czaję polityki upc - mają w budynku nowiuśką infrastrukturę światłowodu do każdego mieszkania, a i tak lecą wszystkim na koncentryku).
Stąd moje pytanie do was. Czy istnieje podobnego rodzaju splitter w formie gniazda, abym mógł to estetycznie zamontować w puszce i zamknąć z resztą gniazd setu (oraz aby połączenie nie straciło na jakości)? Domyślam się, że zwykłe gniazdo satelitarne R+TV+SAT nie umożliwia właściwego splitu do modemu oraz TV.
Dziękuję
Tomek
Chciałbym was prosić o radę odnośnie podłączenia Connect Boxu z upc oraz TV do kabla koncentrycznego, którym dochodzi mi połączenie do mieszkania.
Monter wykorzystał kabel koncentryczny z gniazda SAT, wyrzucając je i trochę prowizorycznie przeciągnął kabel na zewnątrz, zarobił i podłączył splitter, do którego następnie podłączył koncentryki z modemu oraz TV. Nie wiem czy to najlepsze możliwe jakościowo podłączenie, ale przede wszystkim nie podoba mi się taka prowizorka, która wystaje z puszki i zwisa na zewnątrz (w ogóle nie czaję polityki upc - mają w budynku nowiuśką infrastrukturę światłowodu do każdego mieszkania, a i tak lecą wszystkim na koncentryku).
Stąd moje pytanie do was. Czy istnieje podobnego rodzaju splitter w formie gniazda, abym mógł to estetycznie zamontować w puszce i zamknąć z resztą gniazd setu (oraz aby połączenie nie straciło na jakości)? Domyślam się, że zwykłe gniazdo satelitarne R+TV+SAT nie umożliwia właściwego splitu do modemu oraz TV.
Dziękuję
Tomek