tmtch napisał: Z objawów wynika że enkoder,
Enkodera brak...
tmtch napisał: Jak i to nie pomoże, to albo zimne luty, albo płyta do serwisu
Wstrzymałbym się do czasu sprawdzenia podstaw.
1. Ten sprzęt ma sprzęgło ślizgowe na wirniku które reguluje się dokręceniem lub odkręceniem śruby docisku w wirniku. Może po prostu się ślizga?
2. Jest tu zamontowany silnik na 230V więc może padł kondensator rozruchowy? (znajduje się z tyłu centrali) Zmierz pojemność.
3. Wyłączniki krańcowe łatwo sprawdzić bez ingerencji w połączenia. Jeżeli brama jest pomiędzy pozycjami krańcowymi świecą się obydwa LEDy krańcówek (1 i 2).
Jeżeli brama jest zamknięta -gaśnie LED1 a jeżeli całkowicie otwarta -gaśnie LED2
Montaż i serwis automatyki do bram wjazdowych i garażowych.
Automatyzacja rolet, zdalne sterowania piloty i odbiorniki.
Tel. 503930033
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”