Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłączający się monitor w losowych momentach

szklanki 08 Feb 2021 08:35 510 6
    szklanki
    Level 4  
    Witam, od około tygodnia po wyczyszczeniu komputera (w tym rozkręceniu karty graficznej) monitor, klawiatura i myszka zaczęly się wyłączać. Dzieje się to najczęściej podczas grania w grę, niedawno jeszcze mialem tak tylko w 1 grze, teraz mam praktycznie w kazdej ten sam problem. Najpierw wyłącza się monitor. Przez jakiś czas moge wszystko klikać, ale nic nie widzę. Po około 15 sekundach przy każdym kliknięciu słychac "odgłos błędu". Temperatura na karcie to jakieś 50-60 stopni jak gram w tą grę w ktorej sie "to" dzieje. Na procku około 50. Dodam moze, ze chwilę przed wywaleniem monitora itp. komputer zaczyna głośniej pracować i nagle bum, komputer dalej chodzi a monitor się wyłącza. Raz sie tak zdazylo, wczoraj, ze zdazylem wyjsc z gry, juz bylem ucieszony ze moze da sie jednak grac, i w google chrome stal sie ten problem :(
    gry w ktorych to wystepuje to: cs go, gta 5 (tylko na tych 2 sprawdzalem)
    Wyłączający się monitor w losowych momentach
    Specyfikacja:
    8gb ram
    karta graficzna - nvidia GTX 960
    procesor - AMD 8300 eight core
    "zasilacz" - ibox cube II max 500w (tak wiem ze slaby)

moje podejrzenia to ze karta siada, ma juz 5 lat jak caly komputer oprocz zasilacza
    Ravenx05
    Level 9  
    Spróbuj jeszcze raz na spokojnie wszystko rozłożyć, dokładnie wyczyścić i sprawdź czy przypadkowo czegoś nie podłączyłeś źle. Przeczyść tak samo ramy. Sprawdź czy nie oderwałeś kondensatorów, ogólnie czy wszystko "siedzi" i jest na swoim miejscu
    Według mnie powinieneś dobrze nałożyć pasty termoprzewodzącej. Możliwe, że od nadmiaru temperatury wyrzuca bios i dlatego odłącza sprzęt.
    Sprawdź cały układ chłodzenia, wiatraki.
    Po uruchomieniu, jeśli wszystko będzie chodziło prawidłowo, spróbuj delikatnie i stopniowo obciążać komputer: przeglądarka, film, możesz spróbować włączyć test karty graficznej i na bieżąco sprawdzaj jak chodzą podzespoły, żeby nie doprowadzić do ich przeciążenia. Daj systemowi na spokojnie dojść do siebie i wtedy sprawdzaj :)
    szklanki
    Level 4  
    Wszystko odłączyłem, wyczyściłem, wymieniłem pasty, podłączyłem, włączyłem po okolo 30 minutach oglądania yt FurMarka, i jak karta miala jakies 68 stopni, monitor się wyłączył :(
    Ravenx05
    Level 9  
    Masz opcję pożyczenia od kogoś karty lub podłączenia Twojej do innego komputera? Jeżeli okaże się, że to nie wina karty, to spróbuj zamienić zasilacz. Ewentualnie może być gdzieś przebicie prądu i bateria biosu na ułamki sekundy wyłącza się i losowo wyłącza komponenty :/
    szklanki
    Level 4  
    Niestety, nie mam takiej mozliwosci, problem juz wystepowal przed zmiana zasilacza, wiec to pewnie karta konczy swoj zywot :( A karty są drogie
    szklanki
    Level 4  
    Dobra, teraz wiem, ze sprawcą jest temperatura. Postanowilem nachylic sie do komputera i palcem przytrzymac wentylator od radiatora, po 5 sekundach stalo sie to co jest w temacie. Dziwne jest to, ze w tej sytuacji karta miala max 50stopni, gdzie kiedys mogla miec 80 i dzialala. Teraz komputer nawet nie zdazy glosniej pochodzic a juz karta sie wylacza. Co moge zrobic, aby ją "ochlodzic"?
    Ravenx05
    Level 9  
    Sprawdź wiatraki, te na karcie też i czy nie są zabrudzone, może dodaj nowy zwykły, nałóż pastę tam gdzie trzeba, żeby nie generowało dużej ilości nowego ciepła w nowych miejscach, a ostatecznie zmień kartę