Witam ! Próbuję naprawić ekspres do kawy....w ekspresie są dwie grzałki wody...jedna z nich..ta od mleka nie rozłącza się po podgrzaniu wody...obwód tej grzałki po stronie Hot to bezpiecznik termiczny-- termostat ksd301-- triak BTA16 800B...triakiem steruje MOC3063.. grzałka ma zainstalowany czujnik temperatury, który ma bardzo zbliżoną rezystancję do czujnika w sąsiedniej grzałce mając tę samą temperaturę...wyjście z czujnika wchodzi bezpośrednio przez rezystor do procesora, a załączanie triaka wychodzi bezpośrednio przez rezystor z procesora na MOC3063...teraz pytanie czy dane z czujnika temperatury służą do rozłączania triaka czy triak jest rozłączamy przez termostat ksd301...jestem prawie pewien, że za rozłączanie odpowiadają dane z czujnika temperatury , a ksd301 jest swoistym zabezpieczeniem ale brakuje mi do pewności tego jednego procenta...