Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Przerywa g這s w czasie po陰czenia poprzez skype

19 Pa 2005 18:42 15728 11
  • Poziom 11  
    Mam pytanie do bardziej zaawansowanych komputerowc闚 ode mnie. Chodzi mi o to, 瞠 podczas rozmowy przez SKYPE rozm闚ca s造szy m鎩 g這s przerywany i trudno mnie zrozumie. Posiadam PC Pintium III, 500Mhz, Ram 128, XP, SB LIVE, 陰cze internetowe radiowe sta貫 ( chodzi jak burza ). Mo瞠 ten zestaw jest za ma這 wydajny i takie psikusy mog wyst瘼owa.
  • Poziom 17  
    Mo瞠 podaj pr璠ko嗆 swojego 陰cza bo samo okreslenie 瞠 chodzi jak burza duzo nie m闚i...

Czy Tw鎩 system nie jest zbyt wymagaj帷y do tej konfiguracji sprzetowej ? Chodzi mi o to czy sam XP nie tnie sie za mocno na tym komputerze, kiedy mia貫m PIII 600 z 128 RAM i wsp鏊nie ze Skype sie ci i z tego co pami皻am dosy mocno...

Pozdrawiam !
  • Moderator
    Witam! ... taki kawa貫k cytatu :
    Code:
    Minimalne wymagania systemowe: 

system operacyjny Windows 2000 lub XP
    procesor 400 MHz
    128 MB RAM
    15 MB wolnego miejsca na twardym dysku
    karta d德i瘯owa, g這郾iki i mikrofon
    陰cze internetowe (typu dial-up: modem o minimalnej przepustowo軼i 33,6 Kbps lub szybkie 陰cze: kablowe, DSL, itp.)
    Je郵i jednak chcesz korzysta z wszystkich zaawansowanych funkcji Skype oraz z najwy窺zej jako軼i d德i瘯u podczas po陰cze, zalecamy nast瘼uj帷 konfiguracj.

Zalecane wymagania systemowe:

system operacyjny Windows 2000 lub XP
    Procesor 1 GHz
    256 MB RAM
    30 MB wolnego miejsca na twardym dysku
    Karta d德i瘯owa typu pe軟y duplex (wi瘯szo嗆 kart wyprodukowanych po 1998 r), s逝chawki
    Po陰czenie internetowe za po鈔ednictwem kabla, DSL lub inne szybkie 陰cze
  • Poziom 11  
    Je郵i chodzi o szybko嗆 豉cza radiowego to gwarantowene jest 128kbs.
    Mo瞠 spr鏏uj doda mu pami璚i i wtedy zobacz. Dzi瘯i za informacje.
  • Poziom 9  
    Z do鈍iadczenia wiem,瞠 128 kb/s to jednak troch ma這 na p造nn obs逝g skypa.U mnie by這 to samo.Po zwi瘯szeniu przepustowo軼i do 640 kb/s problem znikn掖.
  • Poziom 22  
    Sama maksymalna czy 鈔ednia pr璠ko嗆 陰cza to nie wszystko.

Przedstawi to obrazowo:

Zerknij na te odr璚zne wykresy

Przerywa g這s w czasie po陰czenia poprzez skype

W przypadku a 鈔ednia pr璠ko嗆 陰cza to ok 128kbps a max ok 256kbps, w przypadku b 鈔ednia i max pr璠ko嗆 陰cza to ok 64kbps .

Je瞠li 軼i庵asz filmy to lepsze jest dla ciebie 陰cze pierwsze bo 鈔ednia jego pr璠ko嗆 jest wi瘯sza, ale w przypadku transmisji VoIP (g這sowych przez internet) wa積a jest stabilno嗆 pr璠ko軼i transmisji czyli lepsze jest 陰cze drugie. W momentach spadku przepustowo軼i prawie do zera nawet na czasy rz璠u kilkudziesi璚iu ms wyst徙i to przerywanie d德i瘯u (niekt鏎e pr鏏ki d德i瘯u nie zosta騉 dostarczone w wymaganym czasie).
  • Poziom 19  
    Cze嗆!

A jakie 陰cze i komputer ma Tw鎩 rozm闚ca, jak go s造cha? Kt鏎y z Was ma w陰czone w czasie rozmowy jakie programy typu p2p? Sprawd czy macie obaj zainstalowan i w陰czon obs逝g QoS.

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Poziom 11  
    drogi Alfrednovi dzi瘯i za informacj. M鎩 rozm闚ca nie skar篡 si na nic gdy rozmawia z innymi, tylko ze mn ma k這poty. P2P jak si domy郵am to 軼iana ognia to nie mam zainstalowanej jedynie antivirusa avasta.Co do QOS to zielonego poj璚ia nie mam co to jest i z czym si to je. Prosz ci o na鈍ietlenie tematu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    By mo瞠 masz niesymetryczne 陰cze do Ciebie mo瞠 豉dnie lecie ale wysy豉nie masz mocno przyci皻e. Cz瘰to operatorzy tak robi. Sam mia貫m tak sytuacj okaza這 si 瞠 mia貫m UP ustawione na 1,5 kb i te nikt nie m鏬 mnie zrozumie. Zapu嗆 sobie program do testu l帷za np NUMION tam pokazuje wysy豉nie i odbieranie.
  • Poziom 19  
    Cze嗆!

P2P to programy typu Kaaza, eMule itp - mog zajmowa pasmo i przez to utrudnia komunikacj. QoS (dok豉dniej Harmonogram paiet闚 QoS) to us逝ga, kt鏎a pozwala aplikacjom typu Skype zarezerwowa pasmo pozwalaj帷e na sprawne dzia豉nie. We w豉軼iwo軼iach po陰czenia sieciowego powinna by wymieniona.

Sprawd jak bardzo jest obci捫any procesor podczas rozmowy, mo瞠 poprostu nie nad捫a?

Pozdrawiam!
    Alfrednovi
  • Poziom 11  
    Dzi瘯uj wszystkim za bardzo pomocne uwagi. Nadmieniam, 瞠 podczas korzystania ze skype musz poczeka a komputer po uruchomieniu spokojnie zainstaluje system. Po oko這 5 minutach mog spokojnie korzysta ze skype. Wieczorami jednak si nadal cz瘰to spotykam z przerywaniem ale my郵, 瞠 jest to spowodowane r騜n transmisj z internetem. Ko鎍z m鎩 post i jeszcze raz dzi瘯uj za pomoc.