logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Kuchenka Amica 52GE3.32Zp(W) - Górna grzałka przestała grzać w piekarniku..

Piter3040 12 Lut 2021 14:36 798 3
REKLAMA
  • #1 19251339
    Piter3040
    Poziom 25  
    Posty: 2291
    Pomógł: 86
    Ocena: 266
    Witajcie. Kolejny raz moja kuchenka Amica 52GE3.32Zp(W) uległa awarii tym razem górna grzałka odmówiła posługi.
    Pytanie do was jak ją sprawdzić? czy mogło uszkodzić się coś jeszcze czy raczej sama grzałka. Grzałka górna jest na wierzchu, nie jest obudowana.
  • REKLAMA
  • #2 19251349
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15145
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4626
    Piter3040 napisał:
    Pytanie do was jak ją sprawdzić?
    Trzeba dostać się do końcówek grzałki i sprawdzić, czy tam dochodzi napięcie, wtedy, gdy grzałka powinna grzać. Oczywiście nie sprawdzaj neonówką.
  • REKLAMA
  • #3 19251380
    Piter3040
    Poziom 25  
    Posty: 2291
    Pomógł: 86
    Ocena: 266
    Mam multimetr, ale teraz zaczęła grzać. Ustawiłem 50°C i tylko górną grzałkę i zagrzało, ustawiłem na 70°C i tylko dół i też zagrzała. No to znowu górę i 100°C i też nagrzało. Może coś z potencjometrem się zadziało. Bo chwilowo wróciło wszystko mam nadzieję ze będzie teraz dobrze.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • #4 19477174
    Piter3040
    Poziom 25  
    Posty: 2291
    Pomógł: 86
    Ocena: 266
    Okazało się że wszystko ok. Górna grzałka jest podwójna, ma dwa tryby albo grzeją jej obrzeża , albo środek albo całość. Zależy jak ustawimy. Ja myślałem że zawsze ma grzać w całości. Przypadkiem to odkryłem:) Temat wiec do zamknięcia
REKLAMA