Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kuchenka Amica 52GE3.32Zp(W) - Górna grzałka przestała grzać w piekarniku..

Piter3040 12 Feb 2021 14:36 438 3
    Piter3040
    Level 24  
    Witajcie. Kolejny raz moja kuchenka Amica 52GE3.32Zp(W) uległa awarii tym razem górna grzałka odmówiła posługi.
    Pytanie do was jak ją sprawdzić? czy mogło uszkodzić się coś jeszcze czy raczej sama grzałka. Grzałka górna jest na wierzchu, nie jest obudowana.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Piter3040 wrote:
    Pytanie do was jak ją sprawdzić?
    Trzeba dostać się do końcówek grzałki i sprawdzić, czy tam dochodzi napięcie, wtedy, gdy grzałka powinna grzać. Oczywiście nie sprawdzaj neonówką.
    Piter3040
    Level 24  
    Mam multimetr, ale teraz zaczęła grzać. Ustawiłem 50°C i tylko górną grzałkę i zagrzało, ustawiłem na 70°C i tylko dół i też zagrzała. No to znowu górę i 100°C i też nagrzało. Może coś z potencjometrem się zadziało. Bo chwilowo wróciło wszystko mam nadzieję ze będzie teraz dobrze.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    Piter3040
    Level 24  
    Okazało się że wszystko ok. Górna grzałka jest podwójna, ma dwa tryby albo grzeją jej obrzeża , albo środek albo całość. Zależy jak ustawimy. Ja myślałem że zawsze ma grzać w całości. Przypadkiem to odkryłem:) Temat wiec do zamknięcia