logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Amplituner do pokoju: Chiński z regulacjami czy używany Denon DRA-F100?

majster-klepka07 12 Lut 2021 19:45 1113 8
REKLAMA
  • #1 19251960
    majster-klepka07
    Poziom 9  
    Posty: 224
    Ocena: 6
    Potrzebuję amplituner bądź wzmacniacz z regulacją Bass / Treble i/lub funkcją Loudness. Dodatkowa pożądana cecha sprzętu: jak najmniejszy /najwęższy / najlżejszy.
    DO WYBORU:

    1) Link Jakiś chiński ale z Regulacjami... no i Nowy -CENA: ok 220 zł
    2) Link Denon DRA-F100 -używany -CENA: ok 230 zł -posiada Bass / Treble ale bez Loudness'a i innych regualcji.

    Czy ten Denon /używany/ byłby w każdym aspekcie lepszy mimo braku funkcji Lou oraz Korektora?
    dzięki Wszystkim!
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 19252009
    majster-klepka07
    Poziom 9  
    Posty: 224
    Ocena: 6
    78db78 napisał:
    Znajdź może inny Denon z regulacjami.

    a możesz napisać dlaczego? -ma on tylko 270mm szerokości i prawdę mówiąć to tak akurat moją krótką półkę...
    co z nim nie tak? był to tani model jako nowy?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 19252146
    majster-klepka07
    Poziom 9  
    Posty: 224
    Ocena: 6
    78db78 napisał:
    Doby ale może znajdziesz inny w tej cenie z regulacją.

    A na Twój odsłuch jest w ogóle jakaś różnica pomiędzy wzmacniaczami z funkcją Loudness a tymi bez tej funkcji?
    pozdro!
  • #7 19267224
    gadek80
    Poziom 31  
    Posty: 2252
    Pomógł: 207
    Ocena: 402
    Widzę, że kolega 78db78 chyba tylko zbiera punkty za swoje skąpe nic nie znaczące rady.
    Zacznijmy od budżetu
    W tej cenie raczej nie możesz się spodziewać jakości i wodotrysku dźwiękowego, więc może napisz do czego on ma służyć i jakich kolumn.
    Jeżeli chodzi o Denona.
    Dobra firma i sprawdzona, sam mam Denona 17-letniego chodzi bardzo ładnie i nie chce się psuć.
    Chińczyk.
    Pewnie lekki na podzespołach kartonowych, ale tani. Koło dwóch tysięcy watt raczej on nawet nie stał, lecz masz niską cenę i trochę bajerów.
    Niby ma radio i bluetooth, ale przypuszczam, że są to części od małych głośniczków bluetooth z akumulatorem.

    Obydwa mogą nawalić, no ale nie ryzykujesz tutaj wydatku kilku tysięcy.
    Loudnes to taki chwyt marketingowy, w normalnej klasie wzmacniaczy nie masz czegoś takiego, najczęściej jest w drugą stronę jak "direct stereo" czy "Pure direct" mianowicie dźwięk idzie w amplitunerze bez jakichkolwiek wzmocnień, sygnał wejściowy jest tylko wzmocniony.

    Ja bym wybrał Denona.
  • #8 19268499
    majster-klepka07
    Poziom 9  
    Posty: 224
    Ocena: 6
    gadek80 napisał:
    Widzę, że kolega 78db78 chyba tylko zbiera punkty za swoje skąpe nic nie znaczące rady.
    Zacznijmy od budżetu
    W tej cenie raczej nie możesz się spodziewać jakości i wodotrysku dźwiękowego, więc może napisz do czego on ma służyć i jakich kolumn.
    Jeżeli chodzi o Denona.
    Dobra firma i sprawdzona, sam mam Denona 17-letniego chodzi bardzo ładnie i nie chce się psuć.
    Chińczyk.
    Pewnie lekki na podzespołach kartonowych, ale tani. Koło dwóch tysięcy watt raczej on nawet nie stał, lecz masz niską cenę i trochę bajerów.
    Niby ma radio i bluetooth, ale przypuszczam, że są to części od małych głośniczków bluetooth z akumulatorem.

    Obydwa mogą nawalić, no ale nie ryzykujesz tutaj wydatku kilku tysięcy.
    Loudnes to taki chwyt marketingowy, w normalnej klasie wzmacniaczy nie masz czegoś takiego, najczęściej jest w drugą stronę jak "direct stereo" czy "Pure direct" mianowicie dźwięk idzie w amplitunerze bez jakichkolwiek wzmocnień, sygnał wejściowy jest tylko wzmocniony.

    Ja bym wybrał Denona.

    dzięki za wypociny;
    potwierdzam, że wyżej wymieniony kolega 78db78 nic nie wnosi do tematu, tak jakby mu się nie chciało...

    wzmacniacz już kupiłem -Sony TA-FE370 z regulacją basów i trebli oraz Loudness.

    pozdrawiam!
  • #9 19268546
    gadek80
    Poziom 31  
    Posty: 2252
    Pomógł: 207
    Ocena: 402
    Z tego co widzę wada taka, że chyba nie ma radia o ile potrzebne.
    Loudnes w tym wypadku to odwrotność Pure Direkt, tylko że Ty masz na stałe włączone loudnes a w amplitunerze masz na stałe wyłączone Pure direkt :P

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukiwał amplitunera lub wzmacniacza z regulacją Bass/Treble oraz funkcją Loudness, preferując model jak najmniejszy i najlżejszy. Rozważał dwa modele: chiński amplituner z regulacjami w cenie około 220 zł oraz używany Denon DRA-F100 za około 230 zł, który posiada regulację Bass/Treble, ale nie ma funkcji Loudness. Użytkownicy forum sugerowali, aby poszukać innego modelu Denona z regulacjami, podkreślając, że Denon to sprawdzona marka, a chiński model może być mniej trwały. Ostatecznie użytkownik zdecydował się na zakup wzmacniacza Sony TA-FE370, który spełniał jego wymagania dotyczące regulacji.
REKLAMA