Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki DAC bluetooth do TV?

mrzik 17 Feb 2021 13:41 960 4
    mrzik
    Level 9  
    Witam,

Mam zestaw Smart TV Samsung (brak wyjścia analog, jedynie toslink)  -> Harman Kardon avr 51 -> kolumny Saturn ZgB 150-8-911. Niestety z TV wyjście mam jedynie optyczne, które dotychczas obsługiwał konwerter DAC przewodowy. Zestaw przestał funkcjonować, wykluczyłem kable i konwerter (podłączałem zamienniki, kable działają na pewno, DAC przez chwile gra, potem TV przestaje go widzieć). Wychodzi na to, że coś na wyjściu optycznych do konwertera jest nie tak.
    Pisałem tutaj prośbę o wskazanie amplitunera nowszego, ale mam za mały budżet.
    W związku z tym chcę podłączyć mój zestaw do telewizora przez DAC bluetooth. Budżet mam do ok 300zł. Czy ktoś jest w temacie i byłby w stanie mi doradzić? 
    Polon_us
    Level 42  
    Telewizor ma wbudowany BT?

Co kolega ma na myśli pisząc " DAC BlueTooth"?

Tak a propos posiadanego przewodowego DAC i problemów z nim związanych - czy wyjście optyczne w telewizorze ustawione jest na wartość PCM (czyli stereo)?
    mrzik
    Level 9  
    Polon_us wrote:
    Telewizor ma wbudowany BT?

Co kolega ma na myśli pisząc " DAC BlueTooth"?

Tak a propos posiadanego przewodowego DAC i problemów z nim związanych - czy wyjście optyczne w telewizorze ustawione jest na wartość PCM (czyli stereo)?

Chodzi o TV Samsung QE55Q6FNA
    Testowany był FIOO Taishan oraz najtańszy DAC za 20zł, kable były podmieniane. Rezultaty te same. Po podłączeniu tego taniego DAC wszystko działało 2 dni, po czym telewizor znów przestał widzieć urządzenie odbierające sygnał optyczny.

TV Ma obsługę BT, jest ustawione PCM

Dac bluetooth czyli DAC z możliwością odebrania sygnału z TV poprzez bluetooth (żeby TV go widział jako głośnik)
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Cóż, proszę zatem poszukać odbiornik lub nadajnik/odbiornik BT w standardzie 5.0 - nie niżej.
    Najlepiej jakiś markowy produkt, nie z najniższej półki.
    Na wszelki wypadek sugerowałbym zakup z miejsca, gdzie jest możliwość zwrotu.

Piszę o tym, bo często się zdarza, że jest zauważalna desynchronizacja pomiędzy obrazem a dźwiękiem.
    Nie zawsze udaje się to skorygować. W instrukcji telewizora nie udało się mi znaleźć funkcji, która korygowała by tę niedogodność. Lecz niech kolega sprawdzi sam, być może mi umknęła mi ta opcja w zalewie możliwości tego telewizora.
    mrzik
    Level 9  
    Polon_us wrote:
    Cóż, proszę zatem poszukać odbiornik lub nadajnik/odbiornik BT w standardzie 5.0 - nie niżej.
    Najlepiej jakiś markowy produkt, nie z najniższej półki.
    Na wszelki wypadek sugerowałbym zakup z miejsca, gdzie jest możliwość zwrotu.

Piszę o tym, bo często się zdarza, że jest zauważalna desynchronizacja pomiędzy obrazem a dźwiękiem.
    Nie zawsze udaje się to skorygować. W instrukcji telewizora nie udało się mi znaleźć funkcji, która korygowała by tę niedogodność. Lecz niech kolega sprawdzi sam, być może mi umknęła mi ta opcja w zalewie możliwości tego telewizora.

Hmm z tego, co kojarzę jest opcja "opóźnienie dźwięku". Czy to o to chodzi? W domu może zrobię fotę z dostępnych ustawień i tu wrzucę. Dzięki za radę :)
    Muszę z ciekawości jeszcze dorwać jakiś głośnik na optyka, żeby sprawdzić, co się w tym tv moim mogło porobić niedobrego.

Słyszałem jeszcze o DAC na HDMI ARC. Ktoś ma doświadczenia? Jestem ciekaw, czy mi to w ogóle zadziała na moim TV