logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Pralka Samsung WF75222SUV/XEO pobiera płyn do płukania zaraz po starcie.

piokaf77 23 Lut 2021 17:49 2295 10
REKLAMA
  • #1 19277286
    piokaf77
    Poziom 3  
    Posty: 131
    Ocena: 9
    Tak jak w tytule, ktoś coś podpowie?
  • REKLAMA
  • #2 19277294
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Tak podpowiem. Trzeba porządnie umyć i przeczyścić deszczownicę.
  • REKLAMA
  • #3 19277297
    piokaf77
    Poziom 3  
    Posty: 131
    Ocena: 9
    Czy wystarczy od środka np. szczoteczką?
  • #4 19277303
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Możesz spróbować ale jak zapchane jest głębiej to bez rozbierania pewnie nie obejdzie się . Przy czyszczeniu tak jak proponujesz możesz osad powciskać głębiej do tej deszczownicy.
  • REKLAMA
  • #5 19284110
    piokaf77
    Poziom 3  
    Posty: 131
    Ocena: 9
    wiesiekmisiek napisał:
    Możesz spróbować, ale jak zapchane jest głębiej to bez rozbierania pewnie nie obejdzie się. Przy czyszczeniu tak jak proponujesz możesz osad powciskać głębiej do tej deszczownicy.
    Deszczownica została oczyszczona, rozebrałem przepłukałem, wydawało się, że wszystko jest ok., ale po dwóch praniach temat powrócił... Zatem co można jeszcze zrobić?
  • #6 19284812
    stiff12
    Poziom 23  
    Posty: 1546
    Pomógł: 66
    Ocena: 448
    Niestety podejrzewam, że bez rozebrania deszczownicy się nie obędzie. Później miska ocet woda i po wszystkim.
  • REKLAMA
  • #7 19284834
    piokaf77
    Poziom 3  
    Posty: 131
    Ocena: 9
    stiff12 napisał:
    Niestety podejrzewam, że bez rozebrania deszczownicy się nie obędzie. Później miska ocet woda i po wszystkim.


    No właśnie już raz ją czyściłem w misce i pomogło na chwilę (jedno, dwa prania), może za mało?
  • #8 19284967
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #9 19285891
    wiesiekmisiek
    Poziom 33  
    Posty: 1588
    Pomógł: 259
    Ocena: 524
    Robo-technical napisał:
    Wymienić górną część zasobnika, lub cały zasobnik (część o której mówił kol. Wiesiekmisiek nazywając deszczownicą

    Przepraszam nie technicznie się wyraziłem. Pisząc deszczownica miałem na myśli pokrywę komory dozownika za proszek.
  • #10 19285907
    piokaf77
    Poziom 3  
    Posty: 131
    Ocena: 9
    wiesiekmisiek napisał:
    Robo-technical napisał:
    Wymienić górną część zasobnika, lub cały zasobnik (część o której mówił kol. Wiesiekmisiek nazywając deszczownicą

    Przepraszam nie technicznie się wyraziłem. Pisząc deszczownica miałem na myśli pokrywę komory dozownika za proszek.


    ale chyba to było jasne o co Ci chodziło..... ja właśnie tą pokrywę czyściłem i na jedno czy dwa prania było ok a teraz to samo.
  • #11 19286013
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z pralką Samsung WF75222SUV/XEO, która pobiera płyn do płukania zaraz po starcie. W odpowiedziach sugerowane są różne metody rozwiązania problemu, w tym dokładne czyszczenie deszczownicy (pokrywy komory dozownika za proszek) oraz wymiana zasobnika. Użytkownicy podkreślają, że czyszczenie może przynieść chwilową poprawę, ale problem często powraca. Wskazano również, że unikanie używania płynu do płukania może być najprostszym rozwiązaniem.
REKLAMA