Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania r 380 6x2 - co oznaczają kody błędu Bms?

Kolo41 25 Feb 2021 10:21 657 7
    Kolo41
    Level 2  
    Witam potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu kodu błędu Scania r 380 6x2 2006r bms 3088,21524,2789,21012,21780,20756,6189,6163,6445,27075 wszystkie pod jednostką 1766305. Żaden z błędów nie jest aktywny. Nie wiem czy ma coś wspólnego z tym że ostatnio był zmieniany rozrusznik i . Pozdrawiam
  • Helpful post
    darfur5
    Level 33  
    Kolo41 wrote:
    bms 3088
    CAN High naczepy nie działa; uszkodzony przewód między naczepą a ciągnikiem, zaśniedziałe piny we wtyczkach naczepy lub ciągnika, uszkodzony przewód między gniazdem naczepy a sterownikiem ABS naczepy itd.
    Kolo41 wrote:
    2789
    Sygnał prędkości pojazdu;Sterownik wykrył rozbieżność prędkości między sygnałem z tacho a sygnałem z czujników ABS kół. Jedną z przyczyn może być nieskalibrowany tachograf
    Kolo41 wrote:
    6189
    Sterownik BMS odszedł do Hadesu. Więc nie ma co opisywać historii następnych błędów.
    Kolo41
    Level 2  
    Dzięki kolego za podpowiedź. A i jeszcze jedno warto bawić się w naprawę sterownika? Czy od razu szukać dobrej używki.
    darfur5
    Level 33  
    Znajdź na tym forum kol. TOLO on odpowie Ci na to pytanie.
    gucio~1
    Level 23  
    Skoro błędy nieaktywne, to jest jakiś problem z hamulcami czy nie ma?
    Kolo41
    Level 2  
    Właśnie jest. Zestaw załadowany waży 40t zjeżdżając z górki powinien iść jak strzała a ona delikatnie przyhamowuje . Ostatnio zauważyłem że nacisnąć delikatnie na pedał hamulca to idzie jak strzała puszczę od razy czuć że ją delikatnie trzyma . Tarcze są gorące ale się nie palą ,myślałem że to zawór po pedałem to go podmieniłem ale to nic nie dało. Manometr podpinałem pod siłowniki ciśnienie na ręcznym jest ok a roboczy dobrze odpuszcza. Błędy od sterownika wyskoczyły jednorazowo. Obstawiałem na zawór na moście ale czy on ma coś wspólnego z 1i3 osią? Bez przyczepy dzieje się to samo. Scania nie ma Retardera a górski hamulec jest ok.
    gucio~1
    Level 23  
    Jeśli są nieprawidłowości w działaniu EBS to będzie świecić kontrolka na desce. Np. pojawia się mierzalne ciśnienie a ma go nie być. Jak masz manometr to podepnij do lewego przedniego siłownika i powieś na lusterku i w drogę.
    Kolo41
    Level 2  
    Tak myślałem żeby zacząć robić testy z manometrem podczas jazdy jutro go podpinam. Komunikaty żadne nie wyskakują a błędy od sterownika nie wiem czy to nie wina była alternatora bo ładowanie zaczęło skakać 27.9-28.4 wczoraj go zmieniłem zobaczymy.