Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 - nie można otworzyć klapy bagażnika

19 Mar 2021 22:31 333 7
  • Level 4  
    Witam
    Od kilku dni nie mogę otworzyć klapy bagażnika. Myślałem że samo się naprawi dziś byłem zmuszony otworzyć awaryjnie bagażnik. Chciałbym to naprawić. Po wciśnięciu manetki wcale nie cyka zamek tak jak to dawniej było. Jak mogę to naprawić gdzie szukać przyczyny dodam jeszcze że przy zamku na pinach przy otwieraniu nie ma prądu. Pomóżcie.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 42  
    Grzesiek kaczka wrote:
    gdzie szukać przyczyny

W mikrostyku otwierania klapy lub w przerwanej wiązce do klapy...
  • Level 4  
    Dzięki. A czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za otwieranie klapy bagażnika. Przy otwieraniu i zamykaniu z pilota drzwi się prawidłowo otwierają i zamykają lecz bagażnik nie reaguje.

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Po podaniu masy nowym kablem na jeden z dwóch pinów klapa otwiera się lecz nie ma możliwości jej zamknąć
  • Level 42  
    Rozumiem że podajesz masę tylko impulsowo....
  • Level 4  
    Tak podałem masę impulsowo i bagażnik się otwiera. Nie wiem gdzie jeszcze szukać problemu. Czy sprawdzić miernikiem wiązkę z przewodami czy jest przejście na przewodach czy nie są kable gdzieś przerwane. Tylko gdzie one wychodzą w bsi.
  • Level 4  
    Pomóżcie co mógłbym jeszcze sprawdzić
  • Helpful post
    Level 42  
    Dostań się do tego mikrostyku (przycisku otwierania klapy) i zewrzyj kabelki i czy wtedy otworzy się zamek....
  • Level 4  
    Dostałem się do mikrostyk i po złączeniu kabelków klapa otwiera się prawidłowo. Także całej usterce winny jest stycznik. Dzięki za pomoc.