Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool AWE 60410 - pralka nie pierze OXXOO serwis

davies 1 20 Mar 2021 20:02 570 6
 • #1
  davies 1
  Level 7  
  Witam,
  Mam w pracy pralkę Whirlpool AWE60410 przestała prać. Pokazał się kluczyk serwis i dwie zielone diody (OXXOO ) gdzie O nie świeci dioda, a X świeci. Szukałem takiego kodu, ale nie znalazłem. Na każdym programie wypompowuje wodę, ale jej już nie pobiera. Sprawdziłem grzałkę i termistor ( 13,8 kΩ) oraz zawory odcinające wodę. Pompka wypompowuje wodę, a filtr jest czysty. Brak mi pomysłu co jeszcze sprawdzić :cry:

  Może ktoś bardziej obeznany z naprawą AGD coś podpowie?
  Z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością :!:
 • #2
  Kamil0219
  Level 17  
  Witam.
  Szukaj po 'Whirlpool F12' błąd F12 to zwarty (uszkodzony) obwód grzania. Do sprawdzenia grzałka, przewody, oraz przekaźnik na module.

  Skoro pralka nie pobiera wody, znaczy że wykrywa nieprawidłowość już przy teście grzałki zaraz po uruchomieniu programu. Jak poczytasz inne tematy, dowiesz się ze często wymiana grzałki rozwiązuje problem nawet jeśli pomiary są w porządku. Wynika to z niedokładności przy pomiarze upływności do masy - najlepiej sprawdzać induktorem, multimetr może nie wystarczyć.

  Pozdrawiam :d
 • #3
  davies 1
  Level 7  
  Problem serwisu rozwiązało wymienienie grzałki
 • #4
  davies 1
  Level 7  
  Witam ponownie, pralka Whirlpool AWE 60410 nie wiruje. wcześniej uszkodzona była grzałka. Po wymianie pralka zaczęła prać i płukać ale nie wiruje. Wypompowuje wodę, wyważa i nic się przez moment nie dzieje, a następnie znowu wypompowuje i tak w kółko. Filtr sprawdziłem jest czysty :!: Jakieś sugestie co sprawdzić? Pozdrawiam
 • #5
  Gobro
  Level 31  
  Połóż wąż odpływowy na posadzkę aby reszta wody wypłynęła. Komora hydrostatu do wyczyszczenia.Czy na końcu węża odpływowego jest syfon? Jeżeli tak to go wyczyścić.
 • #6
  davies 1
  Level 7  
  Nie ma syfonu, wąż jest podłączony odpływ do kanalizacji.
 • #7
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  To wsadź węża do wiadra i włącz program wirowania.
  Czy wodę wyleje do końca?

  Być może jest problem z naciągiem paska i elektronika świruje i nie dopuszcza do wirowania.