Czytam w Internecie, że jest dostępny Internet prosto z gniazdka elektrycznego. "Jeżeli nie chcesz ciągnąć kabli po mieszkaniu możesz skorzystać z transmitera sieciowego PLC. PLC to urządzenia do transmisji Internetu liniami zasilającymi. Tradycyjne sieci przewodowe zapewniają najbezpieczniejszy, najbardziej niezawodny i najwydajniejszy sposób łączenia urządzeń w domu i w biurze".
Dawno nie śledziłem najnowszych technologii transmisji Internetowej i moje pytanie. Czy faktycznie transmitery sieciowe PLC są najbezpieczniejszym i najwydajniejszym sposobem łączenia urządzeń w domu? Czy istnieje może też sposób, żeby z posiadanych w domu gniazdek telefonicznych zrobić sieć LAN po kablu? Wzmacniacze sygnału Wi-Fi to nie dla mnie, ze względu na szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne o wysokich częstotliwościach, dlatego interesuje mnie instalacja domowa LAN po istniejących kablach, najlepiej telefonicznych, w każdym pomieszczeniu.
Dawno nie śledziłem najnowszych technologii transmisji Internetowej i moje pytanie. Czy faktycznie transmitery sieciowe PLC są najbezpieczniejszym i najwydajniejszym sposobem łączenia urządzeń w domu? Czy istnieje może też sposób, żeby z posiadanych w domu gniazdek telefonicznych zrobić sieć LAN po kablu? Wzmacniacze sygnału Wi-Fi to nie dla mnie, ze względu na szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne o wysokich częstotliwościach, dlatego interesuje mnie instalacja domowa LAN po istniejących kablach, najlepiej telefonicznych, w każdym pomieszczeniu.