Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Malaguti iskra zanika na wolnych obrotach.

montoy 02 Sep 2021 22:50 246 2
    montoy
    Level 7  
    Malaguti crosser cr1 .
    Od kilku dni walczę ze skuterem który kupiłem .Skuter stał kilka lat i nie mogłem sobie poradzić z odpaleniem.Wpadłem na pomysł żeby go odpalić z wiertarki,i odpalił!
    Teraz nie mogę go wyregulować bo gaśnie.
    Podmieniłem stator z kołem magnesowym z innego egzemplaża i jest troszkę lepiej ,da się wytwożyć iskrę kręcąc rozrusznikiem bez wkręconej świecy .Opór na cewce impulsowej jest 220 ohm i na rozruszniku daje jakieś 20V , średnica statora 84mm.Na starym opór jest 113 ohm i daje jakieś 19V , średnica statora 79.Akumulator musi być super naładowany.Stator składa się z czterech cewek i jedna to impulsowa ,wychodzą trzy kabelki ,dwa to ładowanie i prąd ,jeden idzie do cewkomodółu + masa z silnika.
    czy kupno nowego statora z kołem magnesowym rozwiąże problem ?
    Problem jest w cewce czy kole które się rozmagnesowało ?
    Jak czytam to różnie podają ale 30V to chyba minimum.
    Czy jak będzie więcej voltów to polepszy się moc iskry ,czy poprostu jak już jest to jest i mocniejsza nie będzie?
    rafik54321
    Level 29  
    A pomyślałeś że problem może być w samej świecy?

Przede wszystkim popraw wszystkie złącza elektryczne. Stator nie powinien ulec zniszczeniu od samego stania. Prędzej cewka WN.

Akumulator jest świeży? Nie wiem jak tutaj, ale spora ilość skuterów ma zapłon AC CDI i wymaga sprawnego akumulatora.
    Bo taki stary akumulator, naładuje się na maks w 30min i będzie trzymał prąd przez 3min.

Bo różne kostki mogą po prostu przewodzić "na pół gwizdka" i wtedy masz takie cyrki. Ostatnio u mnie świrowały kable stacyjki i bez wymiany całych przewodów się nie obyło (zwęglone w środku), ale niby opory były cacy.
    montoy
    Level 7  
    Aku nowy,na samochodowym to samo ,swiece dwie nowe jedna stara ,kabel ze statora do cewkomodułu idzie bezpośrednio ,stacyjkę pominąłem,mase do cewkomodułu dałem bezpośrednio z silnika,zmieniłem trzy cewkomoduły dwa stare jeden nowy.BEZ ZMIAN!!!
    Dziś kupiłem nowy stator z kołem ,opór na statorze ponad 400 ohm,napięcie przy kręceniu rozrusznikiem 80V.
    Więc chyba mamy zwycięzcę:) ale to za parę godzin się dowiemy.