Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zablokowany telefon Redmi Note 8 Pro blokadą wzoru ekranu

MANTIS20 15 Sep 2021 21:03 3231 19
    MANTIS20
    Level 10  
    Zablokowałem sobie mój telefon Redmi Note 8 Pro 128Gb pamięci chyba taki Android 9.0 Pie chciałem ulepszyć wzór do odblokowania i tak sobie ulepszyłem że nie mogę sobie przypomnieć jaki wzór sobie ustawiłem.Jak włączam telefon i niepoprawnie wpiszę wzór to muszę czekać 17 minut po każdym błędnym wpisaniu wzoru zwiększa się czas na wpisanie nowego wzoru.Nie nie było ingerencji w oprogramowanie od nowości.Mógłbym zrobić twardy reset ale szkoda mi zdjęć z wakacji i kontaktów.Nie wiem czy mam ustawione debugowanie USB.Są niby program do zdejmowania hasła ale są one płatne a skrakowane nie działają przez Google mi nie działa Wiec proszę o pomoc jak zdjąć ten zapomniany wzór z telefonu.Czeka mnie albo twardy reset albo wizyta w jakimś serwisie.
  • Helpful post
    Deneb
    Level 14  
    Powinna być możliwość wpisania PIN-u zamiast odblokowania wzorem. Ustawiałeś PIN przy pierwszej konfiguracji?
    blahfff
    Level 39  
    Deneb wrote:
    Powinna być możliwość wpisania PIN-u zamiast odblokowania wzorem.

Oczywiscie, ze nie powinno byc takiej opcji. Blokada PINem i wzorem jest rownorzedna. W prakryce, wzor to nic innego jak PIN ktory reprezentowany jest na ekranie w innej formie.

MANTIS20 wrote:
    Nie wiem czy mam ustawione debugowanie USB.Są niby program do zdejmowania hasła ale są one płatne a skrakowane nie działają

Nie ma zadnych programow do zdjecia czy usuniecia kodu blokady z zachowaniem danych. Te platne to zwykly scam. Redmi Note 8 Pro uzywa tzw file based encryption (FBE) wiec zeby odszyfrowac telefon trzeba go odblokowac prawidowym kodem. Taki kod nalezalo by silowo "zlamac".

MANTIS20 wrote:
    Mógłbym zrobić twardy reset ale szkoda mi zdjęć z wakacji i kontaktów

Sprawdz czy nie masz kontatkow i zdjec zsynchronizowanych z kontem Google (badz Xiaomi jesli bylo dodane). Mozesz tez sprobowac skontaktowac sie z firma Multi-COM. Byc moze maja cos co obsluzy ten model, choc moze byc z tym problem, ale to tez nie beda koszty na poziomie 50zl wiec kwestia na ile wazne sa dla ciebie te dane.
  • Helpful post
    Deneb
    Level 14  
    blahfff wrote:

Oczywiscie, ze nie powinno byc takiej opcji. Blokada PINem i wzorem jest rownorzedna. W prakryce, wzor to nic innego jak PIN ktory reprezentowany jest na ekranie w innej formie.

Istotnie nie próbowałem odblokowania wzorem ale w moim Redmi Note 9 PRO używam odcisku palca i mam dodatkowo ustawiony PIN. Można go używać do odblokowania jeśli odcisk palca nie zadziała.
    MANTIS20
    Level 10  
    Niestety nie mam zsynchronizowanych z kontem Google (badz Xiaomi) pinu też żadnego dodatkowego nie ustawiłem.Zdjęcia z wakacji z tego roku bardzo ważne kontakty też bardzo ważne Czyli została tylko firma? lub wpisywanie wzoru aż się trafi co wydaje się niemożliwe.
  • Helpful post
    bratHanki
    Level 32  
    Mniej więcej rok temu natrafiłem w sieci na wpis, w którym ktoś opisywał podobny przypadek. Odpalił zabezpieczony rysunkiem tablet odłączywszy wcześniej ekran, następnie podłączył ekran i wprowadził nowy kod. Nie znam się na tym i nie wiem czy to możliwe we wszystkich sprzętach i oprogramowaniach.
  • Helpful post
    Deneb
    Level 14  
    Co mi jeszcze przyszło na myśl... Mój telefon Redmi Note 9 PRO po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu wymaga do uruchomienia właśnie PIN-u a nie odcisku palca, może w twoim przypadku też tak jest a tylko nie pamiętasz, że podawałeś PIN przy konfiguracji? Druga sprawa, to dobrze mieć w telefonie kartę pamięci i zdjęcia z aparatu zapisywać na karcie a nie w pamięci wewnętrznej telefonu. Kartę zawsze można wyjąć i odczytać oraz archiwizować foty na komputerze.
    W zasadzie wszystko co możesz zrobić ze swoim telefonem w twojej sytuacji masz opisane tutaj:Link oraz ze strony mi-store: Link
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Deneb wrote:
    używam odcisku palca i mam dodatkowo ustawiony PIN

Kolega już wyżej pisał, że to dwie równorzędne rzeczy wzorek to taki pin, dodatkowo przy odcisku palca lub identyfikacji twarzy urządzenia zawsze wymagają drugiego zabezpieczenia i musi to być pin lub wzorek.

U siebie możesz zmienić pin na wzorek a wtedy po uruchomieniu nie będzie chciał pinu tylko właśnie wzorek.

Pytaj w firmie którą podał blahfff lub utrata danych, innej drogi nie ma.
    MANTIS20
    Level 10  
    Po wyłączeniu telefonu i ponownym włączeniu niestety pojawia się prośba o wpisanie poprawnego wzoru spróbuję oddać do specjalisty.
    blahfff
    Level 39  
    Deneb wrote:
    Istotnie nie próbowałem odblokowania wzorem ale w moim Redmi Note 9 PRO używam odcisku palca i mam dodatkowo ustawiony PIN. Można go używać do odblokowania jeśli odcisk palca nie zadziała.

Tak, to sie zgadza, ale dlatego ze odcisk palca to zabezpieczenie biometryczne i te nigdy nie moze byc jedynym. Zawsze przy pierwszej konfiguracji odcisku palca tel poprosi cie o ustawienie PINu, wzoru badz hasla. Dodatkowo, zabezpieczenie biometrycznie wylacza sie po dluzszym nieuzywaniu telefonu czy restarcie, stad tez wymog odblokowania kodem, bo formalnie biometria jest mniej bezpieczna. To nie ta sytuacja.

Tutaj uzytkownik mial juz ustawiony wzor, zmienil go i po prostu nie jest w stanie przypomniec sobie prawidlowego.
    MANTIS20
    Level 10  
    A z pomocą roota albo twrp mógłbym móc usunąć wzór ?
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Masz już napisane wyżej jakie są opcję i nic innego nie ma.
    MANTIS20
    Level 10  
    Wiem ale te opcje co napisałem nie padły więc chciałem zapytać o (roota albo twrp )
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    MANTIS20 wrote:
    Wiem ale te opcje co napisałem nie padły więc chciałem zapytać o (roota albo twrp )

Root/TWRP wymaga odblokowanego bootloadera, a to wymaga dodanego konta Mi, wlaczonej odpowiedniej opcji na telefonie i samo w sobie przywraca ustawienia fabryczne w trakcie procesu.

Dodatkowo, telefon korzysta z szyfrowania po plikach (FBE) wiec nie da sie usunac kodu, trzeba po prostu znalezc ten wlasciwy. Sam root ci w tym nie pomoze nawet gdybys mial juz wczesniej zrootowany telefon. Nie tedy droga.
    MANTIS20
    Level 10  
    Ok dzięki za wyjaśnienie w sumie kontakty powinny być zapisanie na karcie sim a zdjęcia jednak okazało się że moja dziewczyna zrzuciła na komputer czyli można zrobić hard reset.
  • Helpful post
    Jacdiag
    Level 25  
    A czy wymiana karty SIM na inną nie spowoduje wymogu podania PIN-u do tej nowej ?
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    MANTIS20 wrote:
    w sumie kontakty powinny być zapisanie na karcie sim

Tylko jesli byly tam wczesniej. Wszystkie nowo dodane kontakty zapisuja sie w pamieci telefonu/na koncie google/xiaomi/huawei itp.

Jacdiag wrote:
    A czy wymiana karty SIM na inną nie spowoduje wymogu podania PIN-u do tej nowej ?

Problemem jest zapomniany wzor. Karta SIM moze byc ewentualnie o PIN, i po 3 blednych probach o PUK. To zupelnie inne blokady.
    MANTIS20
    Level 10  
    A po hard resecie są programy które mogą odzyskać dane np. kontakty czy zdjęcia czy to zależy od wielu czynników.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    MANTIS20 wrote:
    A po hard resecie są programy które mogą odzyskać dane np. kontakty czy zdjęcia czy to zależy od wielu czynników.

Nie, zero szans.
    MANTIS20
    Level 10  
    Hard rest trzeba było zrobić dzięki wszystkim za pomoc.