Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB-T - problem z odbiorem MUX 2 Płock - Rachocin

Gitner 02 Oct 2021 21:02 516 3
 • #1
  Gitner
  Level 27  
  Witam.

  Rodzice nabyli antenę Telmor ASR IQ z zasilaczem Telmor ZZA-7, do anteny nowy kabel 14m. Antena zamontowana na wysokości ok 10m na balkonie od strony nadajnika, skierowana z Płocka na Rachocin, odległość w prostej linii 44,3km, TV (Panasonic TX-L42E6EK) złapał programy z MUX'a 1, 3, 4 i 8. Wszystkie mają moc i jakość 100/100. Problem jest z MUX 2, ten jest na poziomie 10/100 i TV nie widzi żadnych programów z tego MUX'a. Proszę o pomoc w ich uruchomieniu, czy problem tkwi w nabytej antenie / zasilaczu, czy to problem z nadajnikiem?

  Dodam, że 30m od anteny w kierunku nadajnika rośnie brzózka sąsiada i boczny kraniec korony łapie się w linii antena - nadajnik.

  Pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Gitner
  Level 27  
  _cheetah_ wrote:
  Masz anteny od LTE / wifi gdzieś w pobliżu anteny albo ruter LTE / wifi czy AP jest w pobliżu odbiornika TV, zasilacza antenowego czy okablowania antenowego?

  Nie, kabel antenowy jest na zewnątrz budynku, wchodzi tylko przez ścianę do TV, router z wifi jest piętro wyżej i po przekątnej budynku. TV nie jest podłączony do internetu.
  _cheetah_ wrote:
  Sprawdź sobie tam --> https://emimaps.emitel.pl/ jak jest z zasięgiem w teorii u ciebie

  Jestem w jego zasięgu
 • #4
  Gitner
  Level 27  
  Aktualizacja, zrobiłem delikatną korektę anteną, moc i jakość spadła na 85/100, za to TV wyłapał kanały z MUX 2, ale obraz się nie wyświetla ze względu na słaby sygnał 10/100. Wymienię antenę na kierunkową.