Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje interfejsu midi ->USB do sterowania instrumentu wirtualnego.

Marcin karakow 22 Oct 2021 22:50 270 2
    Marcin karakow
    Level 9  
    Jak w temacie poszukuje interfejsu(nie kabla) by spełniał się w roli podłączenia klawiatury sterującej do pianina wirtualnego Pianoteq na PC poprzez MIDI - USB. Zależy mi na akceptowalnej latencji , wyjściach TRS 1/4" na monitory aktywne.Jaki byście polecili? Czy M-Audio Fast Track Pro byłby dobry? Nie wykluczam kupienia używanego. Zależy mi na możliwie przystępnej cenie.

Poszukuje interfejsu midi ->USB do sterowania instrumentu wirtualnego.
    Recoil83
    Level 17  
    Witam, jakość tych interfejsów jest wprost proporcjonalna do ceny, ważne żeby miały wejście MIDI, ale ty piszesz MIDI-USB do tego nie jest potrzebny interfejs, bo też posiadam dwie klawiatury midi które można podpiąć albo przez złącze MIDI albo przez USB.
    Ten interfejs co ty podałeś jest całkiem drogi, ale myślę że na Allegro znalazł byś coś od RME w dobrej cenie, ja mam HDSP 9632, zero problemów, świetne wsparcie sterowników.
    Marcin karakow
    Level 9  
    Recoil83 wrote:
    Witam, jakość tych interfejsów jest wprost proporcjonalna do ceny, ważne żeby miały wejście MIDI, ale ty piszesz MIDI-USB do tego nie jest potrzebny interfejs, bo też posiadam dwie klawiatury midi które można podpiąć albo przez złącze MIDI albo przez USB.
    Ten interfejs co ty podałeś jest całkiem drogi, ale myślę że na Allegro znalazł byś coś od RME w dobrej cenie, ja mam HDSP 9632, zero problemów, świetne wsparcie sterowników.

Problem w tym ,że ja chcę niezaleznie od zintegrowanej karty dzwiękowej mojego komputera podłączyć monitory aktywne.Z uwagi na to ,że komputer używam też do innych celów i nie chce za każdym razem zmieniać ustawień sterowników Asio na directshow i odwrotnie, zeby móc odtwarzać dzwięk z innych mediów.Poza tym latencja na takiej karcie zintegrowanej jest troche zbyt duża do gry.Dlatego taki interfejs zmniejszyłby mi opóżnienia bo ma juz wbudowane kodeki Asio2, byłby niezależny od karty dzwiękowej komputera i miałbym opcje by podłączyć z niego bezpośrednio monitory.Doczytałem,że Fast TrackPro nie wspiera juz Win10 , bo jest juz leciwy.Biorę pod uwage jeszcze Behringer 204HD lub Steinberg UR22 MKII.Dzięki za odpowiedź.