Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cicha lodówka starego typu. Statyczna. Bez wentylatorów.

Anna_1212 15 Nov 2021 12:17 327 1
    Anna_1212
    Level 1  
    Dzień dobry, do niedawna posiadałam 14-letnią lodówkę Indesit. Nie znam się na sprawach technicznych ale wydaje mi się, że była to lodówka statyczna. Od czasu do czasu włączała się, pobuczała chwilę, a potem nie było jej słychać w ogóle. Obecnie zakupiłam nowa lodówkę i pozbyłam się starej. Nowa lodówka to Electrolux typu No frost. Lodówka chodzi cały czas. Szumi, bulgocze, drga i słychać ja ciągle. Jest dobrze wypoziomowana, więc nie w tym problem. Wydaje mi się, że po prostu tak działa, a mnie jest ciężko przyzwyczaić się że ciągle słyszę odgłosy wentylatora podobne do termoobiegu w kuchence lub oczyszczacza powietrza. W momencie gdy włącza się wentylator w zamrażarce jest już bardzo głośno. Do tego stopnia, że ciężko zasnąć. Jak już wspomniałam wcześniej, jestem laikiem w kwestiach technicznych. Czy ktoś z Państwa mógłby mi doradzić i polecić jakąś lodówkę „starego typu”, którą trzeba rozmrażać ale przynajmniej nie hałasuje 24h na dobę. Bardziej niż na wyglądzie, funkcjach typu No frost, itp, zależy mi na ciszy i spokoju. Wiem, że może mam nietypowe podejście bo każdy teraz chce mieć sprzęt z różnymi udogodnieniami, ale byłabym wdzięczna za polecenie jakiegoś sprzętu typu basic. Jakąś lodówkę wolnostojącą, nawet z zamrażarką u góry, którą będzie trzeba rozmrażać. Z góry dziękuję za poradę.
  • Helpful post
    clubber84
    Level 29  
    Ja polecam Candy, modele CCBS. Mam, używam. W stosunku do lodówek z "no frost" niebo a ziemia.