Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens SE24269 - jak wyczyścić zmywarkę. Jak ją odkręcić

Sceeptyk 25 Nov 2021 12:09 192 1
 • #1
  Sceeptyk
  Level 1  
  Jak dokładnie wyczyścić zmywarkę. Chodzi mi dokładnie o te pojemniki z boku, których zdjęcia przesyłam. Problem w zmywarce pojawił się taki, że wypompowuje wodę, jednak nie pobiera jej. Być może dlatego że jest zaszlamiona.

  Siemens SE24269 - jak wyczyścić zmywarkę. Jak ją odkręcić Siemens SE24269 - jak wyczyścić zmywarkę. Jak ją odkręcić Siemens SE24269 - jak wyczyścić zmywarkę. Jak ją odkręcić
 • #2
  magir
  Level 28  
  Te pojemniki z boku to jest płaszcz wodny. Zrób sobie więcej dokładnych zdjęć (chodzi o to żeby się potem nie głowic co do czego) i zdemontuj zawory, węże i sam płaszcz wodny. Zawory rozbierz i wyczyść w środku (możesz się zdziwić jak tam wygląda ) a płaszcz wodny to ja czyściłem za pomocą odkamieniacza do czyszczenia sprzętu AGD typu czajniki czy ekspresy (uwaga bo niektóre krawędzie są ostre !!! ). Dość dużo tego odkamieniacza poszło ale problem jaki też kiedyś miałem ze zmywarką (wodę pobierała prawie godzinę) już nie istnieje.
  A i jeszcze jedno - sprawdź zawór na wejściu do węża poboru wody - te sitka mogą być totalnie zatkane. Gdyby sam zawór był uszkodzony to wody nie brała by wcale.