Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2.2 2017 - Nie działa nawiew, ogrzewanie

Matpassb5 16 Feb 2022 23:13 1140 7
 • #1
  Matpassb5
  Level 4  
  Witajcie.
  Auto stało dość długo bez akumulatora, nie jestem pewien czy wcześniej działało nawiew czy nie ale pewnie tak, słyszałem że kiedy długo stoi beż aka tak ma i że czasami potrafi wrócić, ale mi nie wraca :d
  Od czego zacząć? Czy może to mieć też jakiś związek z oświetleniem? Nic nie świeci ani w kabinie ani na pace 🤔
  Pomocy.
  Pozdrawiam wszystkich!
 • Helpful post
  #3
  m.tosiek
  Level 20  
  Bezpieczniki znajdują się koło lewej nogi kierowcy, sprawdź pierwszy rząd od dołu, któryś z nich jest od dnuchawy.
 • #4
  Matpassb5
  Level 4  
  Wentylator nie kręci. Kiedy włączam nadmuch, diody poziomu świecą, tzn kiedy dodaję więcej diody świecą ale wentylator nie kręci się. Auto całe sprawne, płyn wszystko jest
 • Helpful post
  #6
  Gerri
  Mercedes specialist
  Wyrwij schowek - dmuchawa jest pod spodem. Sprawdź na wtyczce (bardzo dobry dostęp), czy jak wysterujesz dmuchawę to pojawia się na silniczku napięcie. Jeżeli tak - to wskutek nieużywania mógł lekko zaśniedzieć komutator - czasami pomaga samo obrócenie wirnika o kilka obrotów. Jak napięcia nie ma, to dojdź do regulatora dmuchawy - jest trochę wyżej, bliżej osi pojazdu, w kanale wentylacyjnym - widoczna jest taka płaska wtyczka na okrągłej podstawie.
  Mercedes Sprinter 2.2 2017 - Nie działa nawiew, ogrzewanie
  Sprawdź, czy tam dochodzi napięcie na grube kable. Cienki to sterujący połączony z panelem klimy na desce rozdzielczej. Oczywiście zakładam, że bezpiecznik został wcześniej sprawdzony. Jak nie masz spisu bezpieczników to kiedyś zamieściłem taki spis na elektrodzie. Poszukaj.
  EDIT
  Bezpiecznik dmuchawy jest na "doczepionych" listwach pod główną skrzynką bezpieczników. Pozycja 12 bezpiecznik 30A
 • #7
  Matpassb5
  Level 4  
  O.
  Witam serdecznie Specu i dziękuję za instrukcje. W pn zobaczę i dam znać!
  Pozdrawiam
 • #8
  Matpassb5
  Level 4  
  Witam.
  Ogarnąłem dziękuję za podpowiedź/podpowiedzi.
  Okazało się, że wszystko ok poza tym że się jakby przytarł czy jak, na jednym łożysku i mr WD zrobił robotę i kręci się, działa.
  Co do oświetlenia wewnątrz, spalone żarówki a na pace jakby ktoś celowo przerwał metalowe ścieżki na tylnej lampce u góry więc pewnie ogarnę.
  Mam jeszcze jeden kłopot i będę wdzięczny za podpowiedź w jaki sposób to zdiagnozować.
  Zacznę od tego że był bity z przodu na zbiornik adblu i delikatnie noga dostała. Jakoś tak niefortunnie z tym zbiornikiem i kablami, że je poprostu wyrwało jakoś z wiązki i początkowo trudno było znaleźć gdzie te przewody podłączyć. W każdym razie znalezione i podłączone.
  Byłem u mechanika i zgasił błędy bo jeszcze nie mam kompa do busów i powiedział że jest jakiś problem z adblu że coś nie może się połączyć.
  Po jakiś 20km zapalił się pomarańczowy silnik i sygnalizuje na desce check adblue.
  Zbiornik kupiłem po prostu na allegro do tego modelu bez zwracania uwagi na jakieś dodatkowe numery części i pytanie czy może tu szukać przyczyny na początek,
  Druga opcja to może gdzieś się te przewody jeszcze wyciągnęły i może trzeba wiązkę dalej rozebrać. Od czego zacząć? Mercedes Sprinter 2.2 2017 - Nie działa nawiew, ogrzewanie Mercedes Sprinter 2.2 2017 - Nie działa nawiew, ogrzewanie Mercedes Sprinter 2.2 2017 - Nie działa nawiew, ogrzewanie

  Dodano po 2 [minuty]:

  To stary zbiornik z takimi zniszczeniami przy gnieździe. Czy tu jest jakaś elektronika wewnątrz którą trzeba Przełożyć bądź sprawdzić zgodność numerów?
  Pozdrawiam