Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 32 cale, DVBT2 do 1200 zł

darekace 16 Mar 2022 12:39 438 7
    darekace
    Level 15  
    Poszukuję telewizora dla osoby starszej. Telewizor ma być przeznaczony do odbioru telewizji DVBT2.
    Zależy mi tylko na bezproblemowym działaniu i możliwie dobrym obrazie w tej cenie.

Ankieta:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 1,5-2,5 m.
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost i lekko bokiem.
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Brak.
    4. Jaką markę preferujesz? Marka bez znaczenia.
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 32 cale.
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Antena kierunkowa, sygnał DVBT2.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Programy o zróżnicowanej tematyce.
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Nie.
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Nie.
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? 40% dzień, 60% wieczór.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 1200 zł.
    darekace
    Level 15  
    Pedros050 wrote:
    https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/telewizor-samsung-ue32t4302a,69519.html?utm_source=ceneooferta&utm_medium=lista&utm_campaign=Telewizory%20i%20akcesoria&utm_content=RTV/IT/Multimedia&cr_pro_id=69519&ceneo_cid=41b731a4-6d64-eb12-4919-16a9f90b3b3f

Zdaję sobie sprawę, że 1200 zł to nie wiele i wybór też ograniczony. Nie wiem jednak czy HD Ready to dobry pomysł.
    darekace
    Level 15  
    Zeusek_dom wrote:
    Jeżeli możesz trochę dołożyć to polecam https://www.ceneo.pl/105517552 , mam od 10 miesięcy i jestem zadowolony.

LG ma chyba matrycę IPS. Jak się sprawdza przy zgaszonym świetle?
    Zeusek_dom
    Level 14  
    Jak na moje oko to dobrze, ale dodam, że nie mam porównania z ekranami OLED.
    darekace
    Level 15  
    Kupiłem LG 32LQ63006LA.
    Telewizor 32 cale, matryca IPS Full HD. Najnowszy model z oferty LG, dekoduje DVB T2 HEVC.
    Jakość obrazu jest naprawdę dobra, biorąc pod uwagę cenę a także to, że producenci nie skupiają już szczególnej uwagi na 32 calowych telewizorach.
    Kąty widzenia są bardzo dobre. Rozdzielczość Full HD daje obraz bez widocznych pikseli. Kolory są naturalne i przyjemne dla oka.
    Kontrast jest dobry jak na ekran IPS. Jasność ekranu zadowalająca, choć mogłaby być wyższa. Matryca 50Hz ale w tej cenie to standard.
    Dźwięk jest dobry jak na płaski TV i nie ma konieczności dokupowania zewnętrznych głośników Wystarczająco dobry do oglądania TV (programy informatyczne, teleturnieje).
    System działa szybko, bez opóźnień. Menu bardzo ładne.
    Pilot dobry, choć uważam za niepotrzebne przyciski dedykowane dla serwisów internetowych. Nie każdy z tego korzysta. Lubię proste piloty z niezbędnymi funkcjami.
    Głowica tunera jest czuła więc o odbiór kanałów naziemnych nie ma co się martwić.

Polecam zakup tego telewizora, zwłaszcza, że nie wiele jest modeli 32 calowych od dobrych producentów. Większość to produkty TCL lub Vestel, Superplastonics ze znanym japońskim logiem na obudowie.