logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Agregat prądotwórczy - nowy czy używany i jakiej firmy ?

panmarucha 01 Sie 2022 21:07 4407 8
REKLAMA
  • #1 20125739
    panmarucha
    Poziom 9  
    Posty: 45
    Ocena: 4
    Dobry wieczór.
    Proszę o poradę - jaki agregat prądotwórczy kupić - dysponuję kwotą max. 3000 zł. Agregat miał by obsługiwać dwie pompy co i lodówkę, telewizor plazmowy oraz komputer. Znajomy ma Hyundaia 2700 w i sobie go chwali...
    Pozdrawiam
    Marek
    601 713 567
  • REKLAMA
  • #2 20125823
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4254
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    2700W w zupełności wystarczy.
    panmarucha napisał:
    Agregat miał by obsługiwać dwie pompy co i lodówkę,


    Tu jest potrzebny czysty sinus (pure sine wave).
    Reszta pójdzie na byle czym.
  • REKLAMA
  • #4 20125969
    3301
    Poziom 34  
    Posty: 2100
    Pomógł: 224
    Ocena: 868
    Np. stary polski PAB-2
  • #5 20126096
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4254
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    po wpisaniu w googlownicy "agregat czysty sinus, znalazłem takie cudo.

    https://allegro.pl/oferta/agregat-inwertorowy-generator-3-2-kw-czysty-sinus-12431637113

    W dodatku perpettum mobile.



    StanNowy
    FakturaWystawiam fakturę VAT
    MarkaHecht
    ModelIG 3600
    Rozruchręczny
    Typ silnikajednofazowy
    Silnik4-suwowy
    Maksymalna moc3200 W
    Moc silnika2 KM
    Pojemność baku na benzynę12 L
    Waga urządzenia33.5 kg
    Rodzaj paliwabenzyna
    Wysokość50 cm
    Szerokość60 cm
    ------
    ---------
    -------

    Moc silnika 2 KM
    Moc prądu 3,2 kW.
    3301 napisał:
    Np. stary polski PAB-2


    Lub większe diesle PAD
  • #6 20155666
    Nikita_Bennet
    Poziom 13  
    Posty: 65
    Ocena: 44
    wetnę się trochę w wątek bo i kwota podobna czyli 3tys zł, może ciut więcej. Zakup też jak w temacie.
    Właściciel chce coś co udźwignie mu sprzęt w domku letniskowym i niby wymienia tylko bojler 3KW ale jest tam też kilka grzejników elektrycznych, kuchenka i kilka lampek.
    Kazałem mu zliczyć wszystko z tabliczek i mi podrzucić ale już z rozmowy sam powiedział że coś co chociaż 5KW ma a najlepiej więcej.
    Czy może ktoś podpowie co tu mu doradzić? Osoba trochę starsza wiekiem dlatego ja pytam a pytam bo też niezbyt się na tym znam.
    Jak robili elektrykę mu elektrykę w tym domku to podpięte chyba rzeczy są na różnych fazach żeby nie obciążaj jednej bo zasilanie domku letniskowego jest zrobione z głównego budynku.
    Ostatni brak prądu ostro go zdenerwował bo wszystko oparte o prąd i nawet herbaty nie było jak zrobić więc myśli jak tu się choć trochę zabezpieczyć.
  • REKLAMA
  • #7 20156448
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4254
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    Nikita_Bennet napisał:
    chodzi o agregat 3 fazy.
    Nikita_Bennet napisał:
    bojler 3KW


    Będzie raczej jednofazowy.
    Nikita_Bennet napisał:
    kwota podobna czyli 3tysie zł


    Nie kupisz nic co da ponad 3 kW na jednej fazie (w trójfazowym).

    Jednofazowy, aby uciągnął bojler, reszta przy wyłączonym bojlerze.

    Nikita_Bennet napisał:
    coś co chociaż 5KW ma a najlepiej więcej


    Mało kasy.
  • #8 20156566
    Nikita_Bennet
    Poziom 13  
    Posty: 65
    Ocena: 44
    czyli trzeba pamiętać że jak bojler to inne urządzenia odłączone??
    Ew ile trzeba dołożyć żeby miało to ręce i nogi.

    Pytam bo niezbyt się znam, z agregatu korzystałem raz w życiu i to było fogo jednofazowe chyba z 2kW co wiertarkę i pompę wody (chińczyk z etykietą 2900W) uciągnęło bez problemu gdzie oba urządzenia pracowały jednocześnie.
  • REKLAMA
  • #9 20156649
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4254
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    Nikita_Bennet napisał:
    Osoba trochę starsza wiekiem

    Żeby agregat zaczął dawać prąd trzeba go najpierw odpalić.
    Ja, postawiłem na silnik Hondy, na razie z szarpakiem.

    Jeśli
    Nikita_Bennet napisał:
    trochę starsza

    o de mnie, należy zastanowić się nad rozruchem z aku.

    Nikita_Bennet napisał:
    (chińczyk z etykietą 2900W)


    Chińczyk napisze parametry według życzenia zamawiającego.

    Co mam.

    Honda EA6000.

    Nie ma czystego sinusa, ale bardzo dobrze ociosaną sinusoidę.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje porady dotyczącej zakupu agregatu prądotwórczego do obsługi dwóch pomp, lodówki, telewizora plazmowego oraz komputera, z budżetem do 3000 zł. Wskazano, że agregat o mocy 2700 W powinien wystarczyć, jednak kluczowe jest, aby miał czysty sinus (pure sine wave). Użytkownicy polecają różne modele, w tym polski PAB-2 oraz agregat inwertorowy Hecht IG 3600, który oferuje moc 3200 W. W dyskusji poruszono również kwestie związane z jednofazowymi i trójfazowymi agregatami oraz konieczność odłączania niektórych urządzeń podczas pracy bojlera. Wskazano na znaczenie silnika, z którego powinien być zbudowany agregat, z rekomendacją silnika Hondy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA