Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 1.9 tdi - pasek klinowy.

quadro 13 Nov 2005 12:14 11527 7
    quadro
    Level 15  
    Probowalem wymienic paski klinowe w moim aucie, ten ktory jest do klimy(krotki) wymienilem bez problemu.
    Natomiast utknalem podczas wymiany tego drugiego(dlugiego) z alternatora, pompy wodnej itd.. nie wiem jak poluzowac ten pasek.
    Z tego co zauwazylem to jest tam cos w rodzaju napinacza, ale nie jestem pewien.
    Co mam odkrecic zeby moc ten pasek wymienic?
    tomekb
    Level 25  
    poszukaj dobrze przy alternatorze
    quadro
    Level 15  
    na alternator patrzylem, wydeje sie byc przykrecony na stale.
    jest tam taka rolka, nie wiem czy dziala ona jako napinacz. nie mam ksiazki wiec nie jestem pewnien.
    ADI_Si
    Level 19  
    sproboj pociagnac za pasek wtedy rolka sie ruszy i bedziesz wiedzial ktora napina i w ktora strone
    tc
    Level 19  
    W moim VW z takim silnikiem jest napinacz automatyczny tj rolka na ramieniu które naciąga sprężyna i wystarczy tylko odciągnąć rolkę . przy okazji należy sprawdzić łożysko na tej rolce i ewentualnie wymienić razem z rolką
    quadro
    Level 15  
    tc wrote:
    W moim VW z takim silnikiem jest napinacz automatyczny tj rolka na ramieniu które naciąga sprężyna i wystarczy tylko odciągnąć rolkę . przy okazji należy sprawdzić łożysko na tej rolce i ewentualnie wymienić razem z rolką

ja tez cos takiego zauwazylem.
    Tylko czym ja odciagnac jakims kluczem czy tak poprostu nacisnac?
    Probowalem to poruszyc, ale bez skutku.
    zobacze czy cos sie da z tm zrobic
    maryca
    Level 17  
    Z rolki wystaje sruba na klucz 15 .Nakladasz klucz i ciagniesz w przeciwnym kierunku niz zegarek chodzi, jak rolka odjedzie druga reka sciagasz pasek z kulka alternatora. Wczesniej musisz znowu zdjac pasek z klimy.
    quadro
    Level 15  
    maryca wrote:
    Z rolki wystaje sruba na klucz 15 .Nakladasz klucz i ciagniesz w przeciwnym kierunku niz zegarek chodzi, jak rolka odjedzie druga reka sciagasz pasek z kulka alternatora. Wczesniej musisz znowu zdjac pasek z klimy.

jest tam taka sruba. probowalem plaskim kluczem ja odkrecic, nasadowym tez, jest tam tak malo miejsca ze nie da sie zadnego klucza dobrze usadowic na srubie. czym to odreciles?