Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena radmor (pałka) 32812/1

14 Lis 2005 10:14 5879 6
  • Poziom 10  
    witam poszukuje instrukcji obslugi dolaczanej z ta antena moze ktos ma w formie elektronicznej jesli ktos ma prosze o info tmlynar(malpa)wp.pl
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Instrukcja jest w każdej serwisówce do radiotelefonów stacjonarnych Radmora. Niestety, nie mam skanera.
  • Poziom 33  
    Antena do prawidłowej pracy nie wymaga przeciwwagi w postaci na przykład metalowego masztu - możesz śmiało wieszać na drewnianej tyczce. Jednak ze względu na ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi producent zaleca ich montaż na uziemionych metalowych masztach. Montaż jest banalnie prosty - możesz przymocować ją do tyczki za pomocą dobrej taśmy izolacyjnej, sznura czy jakiegoś innego dostępnego pod ręką materiału. W przypadku montażu do konstrukcji metalowej, uchwyt mocujący musi chwytać wyłącznie za dolną aluminiową część.
    I na koniec uwaga w sprawie "kondona". Polecam zrobienie w nim małego otworku w dolnej części, aby swobodnie mogły odpływać skropliny. Inaczej może w środku powstać małe jeziorko a co za tym idzie uszkodzenie kabla przez wnikającą do niego wodę.
  • Poziom 10  
    a wlasnie jesli chodzi o kabel; jaki zastosowac do tego typu anteny chodzi mi o taki do 2 zeta za metr; i co powiedziec sprzedawcy tzn jak on sie fachowo nazywa pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Jak powiesz że potrzebujesz kabla o impedancji falowej 50 omów, to wystarczy. Jak do połączenia z radiem potrzebne będzie kilka metrów, to w zupełności wystarczy RG-58. Jak więcej, to i kabel powinien być o mniejszej tlumienności, na przykład RG-213 (odpowiednik polski to WL-50 2,25/7,25). Przy ekstremalnie długim kablu to polecam H-500 lub H-1000.
  • Poziom 18  
    Mam taka antenę.
    U mnie nie jest ona zamontowana na żadnym maszcie i wcale jej to nie przeszkadza .... wisi w powietrzu zawieszona za lince zaczepionej o kapturek anteny .
    Pomimo iz nie ma zbyt dużego zysku ma inna zalete... stroi sie na prawde poprawnie w całym szerokim deklarowanym przez producenta pasmie.
    Jest w szczelnej obudowie.

Uważam ja za bardzo udana konstrukcję.