logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

- Skuter Kingway Swift 50cm³ 4t nie chce odpalić

zak8765 21 Wrz 2022 17:36 549 7
REKLAMA
  • #1 20201224
    zak8765
    Poziom 3  
    Posty: 22
    Ocena: 1
    Witam, jestem posiadaczem skuter kingway Swift 50cm 4t ale musiałem wymienić w nim silnik tez 50cm 4t i problem jest taki, że z startera nożnego nie chce odpalić ani z elektrycznego. Silnik kupiłem od znajomego i działał. Teraz silnik też chce zakręcić, nawet gdy na początku go złożyłem odpalił 2 razy ale gdy dodałem gazu od razu gasł. Teraz tez gdy go odpalam ze startera nożnego chce zapalić nawet na pół sekundy się wkręca na wolne obroty i gaśnie. Gaźnik jest nowy wyregulowany, świeca ma iskre, moduł tez sprawny, ale iskrownik w dokupionym silniku miał inne kostki i nie pasowały do kostek które już były w skuterze. I pytanie jest co może odpowiadać za to. Pytam kogos kto sie zna na tym bo sam jestem zielony. pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 20201993
    rafik54321
    Poziom 30  
    Posty: 1140
    Pomógł: 158
    Ocena: 284
    No może jak najbardziej źle dostosowany iskrownik odpowiadać za takie cyrki.

    Czy stary silnik i nowy są takim samym modelem? Wtedy najprościej po prostu przełożyć sam iskrownik. Bo jeśli sugerowałeś się kolorami to bardzo możliwe że właśnie przewody pozamieniałeś.

    Do tego pamiętaj że silniki z zapłonem DC CDI wymagają naładowanego akumulatora by wgl odpalić.
  • REKLAMA
  • #3 20202009
    zak8765
    Poziom 3  
    Posty: 22
    Ocena: 1
    rafik54321 napisał:
    No może jak najbardziej źle dostosowany iskrownik odpowiadać za takie cyrki.

    Czy stary silnik i nowy są takim samym modelem? Wtedy najprościej po prostu przełożyć sam iskrownik. Bo jeśli sugerowałeś się kolorami to bardzo możliwe że właśnie przewody pozamieniałeś.

    Do tego pamiętaj że silniki z zapłonem DC CDI wymagają naładowanego akumulatora by wgl odpalić.

    myślę ze to nie wina iskrownika ponieważ wczoraj go trochę próbowałem odpalic i nawet odpalił ze 2 razy i ładowanie bylo tylko że tracił moc i gasł. A akumulator naladowany.
  • #4 20202059
    web69
    Poziom 33  
    Posty: 2147
    Pomógł: 188
    Ocena: 628
    Czyszczenie i regulacja gaźnika. Sprawdzić luz zaworowy.
  • #5 20202698
    zak8765
    Poziom 3  
    Posty: 22
    Ocena: 1
    web69 napisał:
    Czyszczenie i regulacja gaźnika. Sprawdzić luz zaworowy.

    zawory ustawione, gaźnik jest nowy i wyregulowany więc wątpię że to ich wina
  • REKLAMA
  • #6 20203735
    web69
    Poziom 33  
    Posty: 2147
    Pomógł: 188
    Ocena: 628
    Brak paliwa w komorze pływakowej, uszkodzony zaworek membranowy/nieszczelność przewodów.
  • #7 20204282
    zak8765
    Poziom 3  
    Posty: 22
    Ocena: 1
    web69 napisał:
    Brak paliwa w komorze pływakowej, uszkodzony zaworek membranowy/nieszczelność przewodów.

    paliwo jest, nie wiem jak z zaworkiem, a przewody są dobre.
    i na dodatek wczoraj na bagnecie zobaczyłem ze mam oleju ponad stan i bagnet pachnie benzyną xD
  • REKLAMA
  • #8 20204301
    web69
    Poziom 33  
    Posty: 2147
    Pomógł: 188
    Ocena: 628
    To jaki widzisz problem żeby sprawdzić którędy paliwo dostaje się do oleju? Albo zaworek w komorze pływakowej, lub sam pływak utopiony, albo zawór podciśnieniowy... Zasil gaźnik z butelki i już.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik skuteru Kingway Swift 50cm 4t ma problem z uruchomieniem nowego silnika, który wcześniej działał. Skuter nie odpala ani z elektrycznego, ani z nożnego startera, a po krótkim uruchomieniu gaśnie. Gaźnik jest nowy i wyregulowany, świeca ma iskrę, a akumulator jest naładowany. Problemy mogą być związane z niewłaściwie dopasowanym iskrownikiem, brakiem paliwa w komorze pływakowej, uszkodzonym zaworkiem membranowym lub nieszczelnością przewodów. Użytkownik zauważył również nadmiar oleju w silniku, co może wskazywać na problemy z układem paliwowym.
REKLAMA