Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z programem do zdalnego sterowania głośności

hts 15 Lis 2005 13:56 785 3
  • #1 15 Lis 2005 13:56
    hts
    Poziom 15  

Posiadam wzmacniacz w którym jest silnik do obracania potencjometrem.
    Pilot mógł sterować obrotowym potencjometrem jak i właczaniem wzmacniacza. Niestety nie posiadam orginalnego pilota ani żadnego zamiennika, dlatego chciałem zbudować własny układ do którego mozna zaprogramować dowolny pilot i nim sterować głośnością oraz włączaniem. W jednym z archiwalnych numerów EP znalazłem taki układ:
    http://www.sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT594.pdf
    Jest on na jednym procku i kilku innych elementach. Wszytkie te czesci posiadam ale nie mam najważniejszego- programu do procka.
    Niestety na stronach AVT i EP nie mogę znaleźć programu do tego projektu a i nikt z redajcji nie odpisuje na maila. Mozna jedynie kupić plytkę z zaprogramowanym prockiem :/
    Może ktoś na elektrodzie ma program do tego procka albo wie gdzie mozna go znaleźć.
    A moze ktoś ma inny schemacik takiego urządzenia najlepiej na procesorze

Pozdrawiam

0 3
  • #2 15 Lis 2005 18:06
    genetix
    Poziom 24  

Kiedyś w EP był schemat podobnego urządzenia, lecz zbudowanego w oparciu o tani silnik krokowy. Krokowcem łatwiej się steruje i nie trzeba żadnych przekładni mechanicznych....

A programu od AVT za friko nie dostaniesz...

0
  • #3 15 Lis 2005 21:14
    hts
    Poziom 15  

A czy ktoś wie, czy AVT zabezpiecza swoje procki przed kopiowaniem programów ??

genetix napisał:
    A programu od AVT za friko nie dostaniesz...

Szkoda :(

Na sliniku krokowym nie chcę robić ponieważ we wzmaku siedzi cały mechanizm z normalnym silnikiem ALPSa.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lut 2006 11:06
    Holtek
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Ten układzik z EP jest fajny ale nie ma możliwości podłaczenia go tak, abyś mógl włączać wzmacniacz także przyciskiem na obudowie. Jedyna mozliwość włączania to przez pilot co trochę moze być kłopotliwe. Proponuję własnoręcznie napisać program tym bardziej że w EP jest opisana spora część programu.

Pozdrawiam

0