Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop + bluetooth = pilot TV ???

17 Lis 2005 21:21 9617 6
  • Poziom 12  
    Witam

Sporo się ostatnio oczytałem na temat komórek z bluetooth które mogą służyć jako pilot do TV. Moje pytanie polega na tym czy można za pomocą laptopa z bluetooth sterować tv lub wierzą. Jeśli tak to z kąt można ściągnąć jakiś programik??

Z góry dzięki
    Andrzej

Moderowany przez jankolo:

Nie jest koledze wstyd?

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Bluetooth to transmisja radiowa. Sterowanie sprzetem RTV jest w podczerwieni. Nie da sie.

Ew irda i program na symbian'a - jak masz taki telefon. 2 minuty w googlach i masz program.
  • Poziom 12  
    Chodzi mi bardziej o program do laptopa a nie na komórke
  • Poziom 12  
    Witam.

moze nie jestem autorytetem w tej dziedzinie ale troszke interesowalem sie sterowaniem kompa za pomoca bluetooth (swoja droga przy SE K700i) jest to bynajmniej banalne:) wiec kwestie sterowania kompem mamy z glowy teraz pozostaje jedynie kwestia sterowania roznego rodzaju odbiornikow RTV z kompa (poprzez podczerwien rzecz jasna:) ) tu juz jest bardziej problematyczne aczkolwiek uwazam ze wykonalne kwestia stworzenia nadajnika podczerwieni (z tego co mi wiadomo nie IrDa bo to chyba inny stadnard inne czestotliwosci itd ale moge sie mylic) oraz odpowiedniego software'u i sterownikow .. cos dla ludzi ktorzy maja za duzo wolnego czasu:) bo osobiscie uwazam za strate czasu - malo uzyteczne malo skuteczne :) lepiej kupic fajnego uniwersalnego pilota i zaprogramowac odpowiednio :)

swoja droga sterowanie kompem przez bluetooth (w SE K700i) ogranicza sie do skrotow klawiszowych w windowsie (oczywiscie mozna uzyc jakiegos dodatkowego softu w windowsie np. hotheycontrol XP) wiec srednio efektywna metoda :D ale fajny bajer:) polecam do zabawy jesli tylko ktos posiada K700i (ktory ma wbudowana aplikacje zdalnego sterowania bluetooth , lecz niestety java nie posiada dostepu do bluetooth:( ) i adapter bluetooth.

taka mala informacja dla ludzi szukajacych w przyszlosci info na ten temat:)
  • Poziom 14  
    W jakimś tekście o media center pc czytałem o sterowaniu vcr, tv, etc. poprzez podczerwień za pomocą czujnika? przyczepianego do magnetowidu. Umożliwiało to "nauczenie" pc sygnałów pilota od sprzętu rtv i mozliwe było zautomatyzowanie szeregu czynności np. włączenie dvd, przełączenie wyjścia na tv. Tylko ciekawe jak zbudować takie cóś :)
  • Poziom 24  
    Platon napisał:

Ew irda i program na symbian'a - jak masz taki telefon. 2 minuty w googlach i masz program.

Gdzie znajdę taki program do Siemensa :?: :?: :?: