Cześć przyjaciele! Mam pierwszą gen. Siemens EQ.5 Macchiato Plus, 2017. TE515209RW/05.
Dobrze nam służyła i rozumiem, że ona (Maszyna) jest zmęczona i nieco zdegenerowana. W każdym razie chcę jej pomóc znowu wstać, robić to, co kocha: robić kawę. Opis problemu; kilka tygodni temu ilość kawy wychodzącej zaczęła być mniejsza - około 50% normalnej objętości. Tydzień później nic nie wychodzi. Ekspres nadal parzy, ale woda opada w kolektorze. A woda jest czysta, co oznacza, że nie jest przeciskana przez zmielone ziarna kawy. Wyczyściłem ekspres, zaparzacz również. Nie ma żadnego zwężenia na rurkach tak długo, jak mogę znaleźć. Rozmawiałem z technikiem, przysłał mi nowy zaparzacz. Właśnie to przetestowałem: kawa wychodzi, owszem (uśmiech), ale jej niewielkie ilości, powiedziałbym, że mniej niż 50% tego, co powinno wyjść. Więc ktoś: czy doświadczyłeś czegoś podobnego? Byłbym bardzo wdzięczny za porady i wskazówki! Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku!
Z poważaniem, Harald - Norwegia
Aktualizacja:
AKTUALIZACJA: A teraz, po 3-4 napełnionych do połowy filiżankach, znowu ustało. Nic nie wypływa (przy nowym zaparzaczu...).
Dobrze nam służyła i rozumiem, że ona (Maszyna) jest zmęczona i nieco zdegenerowana. W każdym razie chcę jej pomóc znowu wstać, robić to, co kocha: robić kawę. Opis problemu; kilka tygodni temu ilość kawy wychodzącej zaczęła być mniejsza - około 50% normalnej objętości. Tydzień później nic nie wychodzi. Ekspres nadal parzy, ale woda opada w kolektorze. A woda jest czysta, co oznacza, że nie jest przeciskana przez zmielone ziarna kawy. Wyczyściłem ekspres, zaparzacz również. Nie ma żadnego zwężenia na rurkach tak długo, jak mogę znaleźć. Rozmawiałem z technikiem, przysłał mi nowy zaparzacz. Właśnie to przetestowałem: kawa wychodzi, owszem (uśmiech), ale jej niewielkie ilości, powiedziałbym, że mniej niż 50% tego, co powinno wyjść. Więc ktoś: czy doświadczyłeś czegoś podobnego? Byłbym bardzo wdzięczny za porady i wskazówki! Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku!
Z poważaniem, Harald - Norwegia
Aktualizacja:
AKTUALIZACJA: A teraz, po 3-4 napełnionych do połowy filiżankach, znowu ustało. Nic nie wypływa (przy nowym zaparzaczu...).