Witam,
posiadam lampę jak w temacie Metz 48 AF-1. Z góry zaznaczam że na forum są zaledwie 3 watki na temat tej lampy, ale usterka jest inna. W internecie jest bardzo mało informacji o tej lamie. Pomimo wszystko dla pewności sprawdziłem kilka elementów zasugerowanych w tych wątkach. Jak tranzystory
Problem. Lampa się uruchamia. Wszystkie przyciski poprawnie działają. Podswietlenie działa. Akumulatory nowe, wyciągniete bezposrednio z ładowarki. Także dla pewności sprawdzone na innej lampie. Podczas ładowania transformator wydaje charakterystyczny dźwięk. Do poprawnego działania musi zaświecić się zielona kontrolka
Niestety lampka nie zaświeca się nawet po kliku minutach.
Może się przyda ta informacja dla lepszej diagnozy. Kilka dni temu zauwżyłem że po włączeniu lampy - dziala w miarę poprawnie. Sporadycznie zdażyło mi się że po wyzwoleniu flasza "lampa" się nie ładuje. Wyłączenie i włączenie rozwiązywało problem od razu. Nie trzeba było czekać dłużej niż 1 segundę. Mimo wszystko podładowałem akumulatory. Wczoraj lampa działała poprawnie, bez konieczności jej wyłączania. Dzisiaj już nie ma możliwości wykonać nawet próbnego błysku, bo lampka wogóle się nie zaświeca.
Jakieś pomysły
Czy ktos dysponuje schematem tej lampy?
posiadam lampę jak w temacie Metz 48 AF-1. Z góry zaznaczam że na forum są zaledwie 3 watki na temat tej lampy, ale usterka jest inna. W internecie jest bardzo mało informacji o tej lamie. Pomimo wszystko dla pewności sprawdziłem kilka elementów zasugerowanych w tych wątkach. Jak tranzystory
Problem. Lampa się uruchamia. Wszystkie przyciski poprawnie działają. Podswietlenie działa. Akumulatory nowe, wyciągniete bezposrednio z ładowarki. Także dla pewności sprawdzone na innej lampie. Podczas ładowania transformator wydaje charakterystyczny dźwięk. Do poprawnego działania musi zaświecić się zielona kontrolka
Niestety lampka nie zaświeca się nawet po kliku minutach.
Może się przyda ta informacja dla lepszej diagnozy. Kilka dni temu zauwżyłem że po włączeniu lampy - dziala w miarę poprawnie. Sporadycznie zdażyło mi się że po wyzwoleniu flasza "lampa" się nie ładuje. Wyłączenie i włączenie rozwiązywało problem od razu. Nie trzeba było czekać dłużej niż 1 segundę. Mimo wszystko podładowałem akumulatory. Wczoraj lampa działała poprawnie, bez konieczności jej wyłączania. Dzisiaj już nie ma możliwości wykonać nawet próbnego błysku, bo lampka wogóle się nie zaświeca.
Jakieś pomysły
Czy ktos dysponuje schematem tej lampy?