MAX to antyk, można nim tworzyć konfiguracje tylko dla starych układów więc od razu możesz sobie go darowć, ale jesli chcesz tylko sobie posymulować to może być, choć Quartus ma wspaniały symulator i tylko do symulacji to ja również wybrał bym Quartusa.