Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o pomoc w budowie prostej skrzyni basowej...

FGTW 20 Lis 2005 20:04 8730 13
  • #1 20 Lis 2005 20:04
    FGTW
    Poziom 9  

Witam,

Chcialem zbudowac jakąś prostą skrzynie basowa do samochodu zeby podniesc jakos basu. Nie zalezy mi na tym zeby trzeslo na maxa samochodem. Zalezy mi na dobrym dzwieku, a poniewaz u mnie jest fabrycznie mozliwosc zamontowania tylko dwoch glosnikow 10 cm, bass nie jest oszalamiajacy. Mam radio Kenwooda KRC - 852d. Prosze o pomoc jakich uzyc materialow i jak taka prosta skrzynie zrobic. Nie wiem czy oplaca sie ja robic czy moze lepiej poprostu kupic gotowa, np Blaupunkta GTB300. Czy lepsza jest skrzynia czy tuba basowa?

Mam w domu stary dobry glosnik niskotonowy 30 cm celestion 30 w czy w ogole nadawalby sie do takiej konstrucji?

Dziekuje z gory za pomoc

0 13
  • #2 20 Lis 2005 23:00
    Tremolo
    Poziom 43  

Jaki Celestion? po za tym to musi byc zorganizowane poprzez przekaznie nam jakich predyspozycji muzycznych, do czego to ma byc itp?

Po za ym jestes w stanie to wpąć do tego radia (żeby nieczego nie podjarać dodatkowy wzmacniacz??)

0
  • #3 22 Lis 2005 16:17
    FGTW
    Poziom 9  

Witam ponownie,

W ciagu paru ostatnich dni przejrzalem pare gotowych skrzyn i w miare juz wiem czego oczekuje. Chcialbym zrobic skrzynie aktywna.Tylko nie wiem skad wziac wmacniacz do srodka, jakiej mocy i czy ewentualnie dobry elektronik bylby w stanie zrobic to sam. Ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach wiec niektore moje wypowiedzi moga brzmiec smiesznie, wybaczcie. Za wzor najlepiej odpowiadala by mi skrzynia Blaupunkta GTB 300 albo JBL GTO 1200B.. Chociaz i tego wyboru nie jestem pewien. Glosnik Celestion ktory posiadam chyba jednak nie uzyje do realizacji, wole kupic cos nowego. Radio mam kenwooda w tym momenie ale planuje wymiane bo zaczyna szwankowac. Ale ewentualna kwestia podlaczenia nie jest zadnym problemem. Prosilbym o pomoc, gdzie mozna znalezc takie lub podobmne projekty, zeby przejzec proces realizacji. Nie bede robil jej sam tylko ze znajomym elektronikiem, ale najpierw musze miec koncepcje i w tej kwestii o porade prosze :)

Zalezy mi na dobrym czystym basie, bez przesady. Nie slucham oszalamiajaco zabojczej muzyki (głównie jazz), wiec samochodem nie bedzie co trzasc. Zalezy mi tylko na dobrej jakosci dzwieku.'

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc. Za wszystkie razace bledy przepraszam.

0
  • #4 22 Lis 2005 17:40
    qscgu
    Poziom 34  

hmm, dobra jakosc dzwieku... Moze tonsil? stac cie na niego? 30/80/2 albo 30/60/ z tym ze nie ma wersji 4ohm do samochodu, moze cos z STX'a? 30-300-4AP ma 91dB, szkrzynka do 50L bass reflex i moge ci obliczyc dlugosc rurki tylko musisz sie zdecydowac na jakis konkretny glosnik. zobacz
    www.stx.pl
    www.e-tonsil.pl

0
  • #5 22 Lis 2005 19:13
    FGTW
    Poziom 9  

Mam w domu 2 Tonsile GDN 25/40/3 8ohm. Ale nie wiem czy one sie do tego nadadza?

0
  • #6 22 Lis 2005 19:32
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

gscgu tonsil w aucie nie wytrzyma, poniewaz ma zawieszenie z pianki, rozleci sie w szybkim czasie w aucie...
    FGTW te 25/40/3 tez dlugo nei pociagną w aucie;/
    Ile masz kasy na głośnik? Jak chcesz mieć dobra jakość dźwięku to proponuje 20cm IT:)

0
  • #7 22 Lis 2005 19:38
    luke666
    Poziom 33  

Zostają także STX'y z membraną z włókna szklanego.

0
  • #8 22 Lis 2005 19:49
    FGTW
    Poziom 9  

Mam tez GDN 30 jak sie okazalo, tyle ze do regeneracji, wiec piankowe zawieszenie mozna zmienic. Poniewaz ojciec gra w zespole mam jeszcze pare glosnikow ktore moznaby zregenerowac. Jest np. dynavox 250 W tez 30 cm. Z tym ze zastanawia mnie kwestia oplacalnosci. Bo za sklejke, zwrotnice i ewentualnie wzmacniacz trzebaby placic... i robic to wszystko. Czy nie lepiej byloby kupic np. Blaupunkta GTB300 za 199 zl na allegro i do tego prosty wzmacniacz? Czy jednak wlasny wyrob na dobryh czesciach lepszy?Co sadzicie?Dziekuje z gory

0
  • #9 22 Lis 2005 19:54
    luke666
    Poziom 33  

Budując subwoofer samemu zatrzymasz w kieszeni troche pieniędzy, a satysfakcja i wprawa zdobyta podczas budowania subwoofera będzie bezcenna.
    Jeżeli chcesz wsadzić do auta głośnik i cieszyć się jego graniem kilka(naście) lat, to nie może mieć membrany z celulozy. Zimno, gorąco, duża wilgotność- takie warunki potrafią zniszczyć głośnik z papierową mambraną w kilka miesięcy.

0
  • #10 23 Lis 2005 01:03
    Tremolo
    Poziom 43  

Nie sadze aby gabka się tak prosto rozleciała, mam już 5 lat Tonsila 16/30 w tym 2 lata przeżył w warunkach pelnego katowania około 40 Watami, teraz już pol roku lezy w opuszczonym wilgotnym pomieszczeniu... Raczej mu nie szkodzi.

Gąbka nie jest az tak słaba, to ze jest słaba to obiegowe opinie, wiekszośc ludzi która posiada tonsile mowi o glośnikach 20-letnich (stare altusy ITP), po takim czasie i guma nie ma już pierwotnych właściwości.

Celuloza tez nie jest takim prostym materiałem do zniszczenia, zwłaszcza jesli jest odpowiednio impregnowana.

Tonsil się tam nie nada z innych względow - ma duzy Vas, wymaga duzej obudowy. Dlatego jeśli tonsil to: GDN 20/80/2

0
  • #11 15 Cze 2007 23:22
    beniu20
    Poziom 1  

siemka mam prosbe chciallbym aby ktos mi pomugl w skrzyni basowej mam glosnik basowy o srednicy 20cm moc 120watt 4omy prosilbym o wymiary kosnstrukci mam wyzynarke wszystko potrzebne do tego tylko wymiary i wzucic do mojego samochodzika z gory dzieki :) :D tylko niepiszczie mi wes sobie poszukaj jak ktos pomoze to nie pozaluje :) muwie serio dobrze wyjdzie na tym

0
  • #12 19 Cze 2007 11:21
    Robcio_K
    Poziom 11  

Co do glosnika to proponowalbym alpharda z serii SW. Ja mam takiego (SW 803 Z) w tubie basowej wlasnej roboty i nie narzekam... Gra juz ponad 2 lata i to dosc intensywnie (slucham techno i lubie gleboki basik). Glosnik idealnie nadaje sie do auta (w wersji 4Ω). Oczywiscie nie przekreslam innych glosnikow ale wydaje mi sie ze do tego celu jest on jednym z lepszych. Pozdrawiam.

0
  • #13 21 Cze 2007 15:53
    michał1982
    Poziom 9  

witam. od jakiegoś czasu zajmuje sie zabudową samochodów metodą prób i błędów. jak do tej pory doszedłem do wniosku że nie trzeba instalować rozbudowanych instalacji ze wzmacniaczem aby poczuć dość przyjemny bass. w swoim autku zainstalowany mam dwu cewkowy głośnik Magnat 30cm zabudowany w 35l skrzyni bez wylotu podpięte prosto do radia ( kenwood 4x50w) przez zwrotnice tonsil i jestem zadowolony z efektu. koszt takiego głośnika wraz ze szkrzynią wyszedł 200 zł a instalacja jest banalnie prosta. pomyślcie nad takim rozwiązaniem.

0
  • #14 21 Cze 2007 15:59
    Gilotyn@
    Poziom 30  

beniu20- załóż osobny temat
    a reszta niech spojrzy na daty postów ;-)

0