logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Szukam płyty indukcyjnej pod siłę do 3k zł, odporna na zarysowania, duża konfiguracja pól

najemnik 04 Mar 2023 08:42 912 17
REKLAMA
  • #1 20468587
    najemnik
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Ocena: 9
    Szukam płyty indukcyjnej do 3 tys złotych, możliwość podpięcia pod sile, odporna na zarysowania, i w miarę duża możliwość konfiguracji pól. Co jest godnego uwagi?
  • REKLAMA
  • #2 20468675
    dzidek1968
    Poziom 28  
    Posty: 1039
    Pomógł: 96
    Ocena: 398
    W googlach wyświetliło się jakieś tysiąc ;-). Kolego, chyba każda duża płyta jest "pod siłę", każda jest odporna na zarysowania i możliwa do konfiguracji. Taka technika :-).
    Swoje wątpliwości powinieneś raczej rozwiewać na opineo.pl albo na ceneo.pl. Tutaj będziesz miał tyle zdań, ilu rozmówców :-)
  • #3 20468737
    najemnik
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Ocena: 9
    Jakiego producenta wybrać?
  • REKLAMA
  • #5 20468762
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11111
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    W tym segmencie króluje Electrolux. Najmniej awaryjny producent tego typu sprzętu. Bosch wypada już bardzo kiepsko pod tym kątem. W produkcji dużego AGD jest już zupełnie inaczej.
  • #6 20468788
    dzidek1968
    Poziom 28  
    Posty: 1039
    Pomógł: 96
    Ocena: 398
    Dlatego napisałem Koledze że zdecydowanie więcej miarodajnych opinii znajdzie na ceneo albo opineo :-). Tutaj mogą mu pomóc podłączyć albo naprawić ;-)
  • #7 20468792
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11111
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    dzidek1968 napisał:
    Dlatego napisałem Koledze że zdecydowanie więcej miarodajnych opinii znajdzie na ceneo albo opineo :-). Tutaj mogą mu pomóc podłączyć albo naprawić ;-)

    Oczywiście, że tak.👍
    Większość to kupowane opinie przez sklepy lub producenta danego sprzętu, ale oczywiście jeśli to dla kogoś bardziej wiarygodne źródło informacji to miłej lektury.
  • REKLAMA
  • #8 20468806
    dzidek1968
    Poziom 28  
    Posty: 1039
    Pomógł: 96
    Ocena: 398
    Kenworth 18 napisał:
    W tym segmencie króluje Electrolux. Najmniej awaryjny producent tego typu sprzętu. Bosch wypada już bardzo kiepsko pod tym kątem. W produkcji dużego AGD jest już zupełnie inaczej.


    Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czyżbyś był w posiadaniu kilkunastu płyt, lodówek, piekarników itp? Czy raczej to zdanie masz wyrobione na podstawie artykułów i opinii w internecie? Pytam z ciekawości, bo w kolejnym poście twierdzisz, że opinie w necie są opiniami producentów i sprzedawców ;-). Ale żeby wyrobić sobie zdanie n/t jakiegoś producenta to trzeba przećwiczyć sporo jego produktów. Osobiście nie znam nikogo, kto co rok zmienia sprzęt AGD i jest w stanie w miarę obiektywnie wypowiedzieć się co do jakości marki :-). Zawsze ten, którem coś się zepsuje, będzie twierdził że to BE, nawet jeśli sam to zepsuł...
  • #9 20468837
    najemnik
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Ocena: 9
    To Electrolux czy Bosch?
  • #10 20468932
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11111
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    Kolego @dzidek1968 na tym forum swoje opinie wyrażają serwisanci, którzy mają z tego typu sprzętem do czynienia na co dzień i wiedzą doskonale, że jak coś się zepsuje a zepsuje się wszystko co będzie użytkowane to w przypadku jednych producentów od razu można wyrzucić sprzęt bo został tak zaprojektowany by nie było możliwości naprawy a u innego producenta jest możliwość naprawy. Dla mnie nie liczy się design sprzętu tylko to jest istotne czy jego konstrukcja została przemyślana i pozwala na serwis a nie że jest typową jednorazówką.
    @najemnik chodzi o Electrolux.
  • #11 20469411
    dzidek1968
    Poziom 28  
    Posty: 1039
    Pomógł: 96
    Ocena: 398
    Kenworth 18 napisał:
    Kolego @dzidek1968 na tym forum swoje opinie wyrażają serwisanci, którzy mają z tego typu sprzętem do czynienia na co dzień


    Faktycznie masz rację, może za dużego skrótu myślowego użyłem ;-). Aczkolwiek z opinią że Bosch robi kiepskie płyty się nie zgadzam. Co do Electroluxa OK, też tak uważam.
  • #12 20469455
    najemnik
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Ocena: 9
    Czyli która firmę brac?
  • #13 20469912
    Tomek.K.
    Poziom 33  
    Posty: 1562
    Pomógł: 254
    Ocena: 532
    Do 3 tys. zł, szukaj z jak najdłuższą gwarancją producenta w cenie. Jeszcze są brandy Siemens, NEFF (Bosch), AEG (Electrolux).
  • #14 20470157
    najemnik
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Ocena: 9
    Neff, nie słyszałem o takiej firmie. Uzywa ktoś produktów Neff? Jest to tańsze niż Bosch?
  • #15 20470160
    Kenworth 18
    Poziom 43  
    Posty: 11111
    Pomógł: 2416
    Ocena: 3707
    Neff to Bosch na rynek niemiecki innymi słowy.
  • #16 20470613
    najemnik
    Poziom 10  
    Posty: 74
    Ocena: 9
    Chyba pójdę w Boscha.
  • REKLAMA
  • #17 20513053
    kujaw2
    Poziom 6  
    Posty: 21
    Ocena: 1
    dzidek1968 napisał:
    W googlach wyświetliło się jakieś tysiąc ;-). Kolego, chyba każda duża płyta jest "pod siłę", każda jest odporna na zarysowania i możliwa do konfiguracji. Taka technika :-).
    Swoje wątpliwości powinieneś raczej rozwiewać na opineo.pl albo na ceneo.pl. Tutaj będziesz miał tyle zdań, ilu rozmówców :-)


    A mnie jeszcze przy okazji szukania płyty zaczęło zastanawiać, czy te napisy, które są na większości płyt nie zetrą się zwyczajnie po kilku latach? Bo tak super fajnie, wszystko szkło dotykowe bajery rowery, ale czy te napisy i znaki na płytach to są w ogóle trwałe?
  • #18 20513145
    Tomek.K.
    Poziom 33  
    Posty: 1562
    Pomógł: 254
    Ocena: 532
    kujaw2 napisał:
    czy te napisy i znaki na płytach to są w ogóle trwałe?

    Chyba laserowo drukowane lub pod jedną z warstw szkła, bo na mojej płycie od ponad 7 lat nic nie zeszło.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje płyty indukcyjnej do 3000 zł, która jest odporna na zarysowania i oferuje dużą konfigurację pól. W dyskusji podkreślono, że większość dużych płyt jest "pod siłę" i spełnia te wymagania. Rekomendowane marki to Electrolux, Siemens, NEFF (marka Bosch) oraz AEG. Electrolux uznawany jest za najmniej awaryjnego producenta, podczas gdy Bosch ma gorsze opinie w tym segmencie. Użytkownicy zwracają uwagę na znaczenie długiej gwarancji oraz trwałości napisów na płytach szklanych, które są zazwyczaj drukowane laserowo lub umieszczane pod warstwą szkła.
REKLAMA