Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips VR231 - wyrzuca i od razu ładuje ponownie kasetę

22 Lis 2005 10:36 906 1
  • Poziom 21  
    Witam
    Problem dotyczy magnetowidu PHILIPS VR231. Po włączeniu do sieci bez wsadzonej kasety mechanizm chce wciągnąć sanki w które wkłada się kasetę, żabki blokujące na to nie pozwalają. Tak kilka razy aż się zablokuje i na wyświetlaczu pokazuje się znaczek ze taśma jest w środku mimo iż nic nie zostało włożone. Jeśli natomiast się włoży kasetę to wszystkie funkcje działają normalnie play, przewijanie itd. W momencie kiedy wcisnę Eject kasetę wyrzuci i po o 2-3 s zaraz ja połknie z powrotem, chyba ze wcześniej ja szybciej wyciągnę, wtedy mechanizm znów będzie próbował wsunąć wcześniej wspomniane sanki, ale mu się to nie uda. Mechanizm w tym magnetowidzie to HSD, dlatego podejrzewam ze problem leży po stronie elektroniki bo w sumę tu nie ma żadnym switchow. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem
    pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Wygląda mi to na uszkodzenie którejś z fotodiod (fototranzystorów) początku lub końca taśmy (po bokach kieszeni), ponieważ one odpowiadają za inicjację załadunku kasety. Może też być uszk. dioda nadawcza współpracująca z nimi , ewentualnie może jest gdzieś w tych obwodach pęknięty lub "zimny" lut.
    Pozdrawiam.