Witam kolegów, od jakiegoś czasu mam hałas w silniku, załączę filmik dla lepszej wizualizacji, chodzi o silnik Opel Astra H 1.6 - 2008 Z16xer silnik, po uruchomieniu samochodu słychać pukanie jak popychacze, wkrótce pukanie staje się silniejsze przy 1600-2000 obrotów i więcej, po zwolnieniu gazu samochód czasami działa dobrze, czasami ciągle puka, dwie podkładki (dephasors), zawory Vvt, olej 5W30 zostały zmienione, prześwit między krzywkami wału a popychaczami został zmieniony na 0.25-0,35, kompresja silnika 10 bar, ciśnienie oleju 4,5-5 bar, już nie wiem co to może być, proszę o poradę
.
1. https://youtu.be/X2T6gbZS6oA
2. https://youtu.be/1YX80vdp5lQ (te znowu na spokojnie po zagazowaniu)
1. https://youtu.be/X2T6gbZS6oA
2. https://youtu.be/1YX80vdp5lQ (te znowu na spokojnie po zagazowaniu)