logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Laptop Asus Tuf F15: WIFI znika po dwóch dniach, sterowniki, serwis, kolejne zgłoszenie

zworad 10 Maj 2023 20:19 3861 13
  • #1 20575144
    zworad
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Z powodu niedziałającego wifi oddałem komputer do serwisu. Komputer wrócił z serwisu z działającym wifi, jednak po dwóch dniach wifi znika i znowu nie działa tak jakby sterowniki nie zostały zainstalowane. Instalowanie sterowników od nowa nie pomaga i wifi nadal nie działa.
    Załączniki:
    • Addition.txt (34.24 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • FRST.txt (66.05 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #2 20582352
    Andrzej_Illidan
    Poziom 15  
    Posty: 120
    Pomógł: 14
    Ocena: 19
    Próbowałeś o ile jest przywrócić system do punktu, kiedy wszystko działało? Możliwe że karta WiFi jest wadliwa. Zobacz jak to wygląda w Menadżer urządzeń, są tam jakieś konflikty odnośnie lat sieciowej?
  • #3 20582364
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35473
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    zworad napisał:
    jednak po dwóch dniach wifi znika i znowu nie działa tak jakby sterowniki nie zostały zainstalowane.

    Co to znaczy wifi znika, jakie są tego objawy?
    Karta wifi widzi inne sieci?
    Jeśli zrobisz hotspot z telefonu, to karta się do takiego wifi łączy?
  • #4 20584343
    zworad
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Serdecznie dziękuje za odpowiedzi w temacie.

    W menadżerze urządzeń:

    Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz

    System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

    na Windowsie 10 komputer przestał widzieć WIFI. Po zainstalowaniu od zera Windowsa 11, WIFI działało przez dwa dni, po tym jak podłączyłem do komputera pendrive z kilkoma plikami (być może jest to przypadek, ale dlatego zacząłem podejrzewać jakiegoś wirusa) komputer przestał znów całkowicie widzieć wifi.

    Przy próbie aktualizacji sterowników komputer twierdzi, że dla urządzenia są zainstalowane najlepsze sterowniki.
  • #5 20584376
    Andrzej_Illidan
    Poziom 15  
    Posty: 120
    Pomógł: 14
    Ocena: 19
    Zrób jeszcze taki myk, z poziomu Menadżer urządzeń usuń sterownik, i włącz skanowanie urządzeń, aby system ponownie zainstalował sterownik. Tu jest też raczej problem sprzętowy, nie z wirusem, może ewentualnie ze sterownikiem. Nie mniej kogo co sprawdzę w razie czego. Ale to dopiero jak będę miał na to chwilę.
  • #6 20586313
    zworad
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Po odinstalowaniu wifi i ponownym wykryciu mam taki komunikat: Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

    Ok myślę, że to wifi trzeba po prostu wymienić.
  • #7 20587480
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35473
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    @zworad
    Pobieramy najnowszy obraz Live Sytemu Linux (w nazwie słowo Standard).
    W zależności od posiadanego procesora (64bit/32bit), wybieramy:
    https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/iso-hybrid/
    https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/i386/iso-hybrid/
    Obraz systemu, nagrywamy Rufusem na kartę pamięci:
    https://rufus.ie/pl/
    Potem zależnie co pierwsze bootuje, ustawiamy w BIOS na boot z karty pamięci, testujemy.
    System jest uruchamiany z karty pamięci, zatem niczego nie instaluje na żadnym dysku.
  • #8 20587515
    Andrzej_Illidan
    Poziom 15  
    Posty: 120
    Pomógł: 14
    Ocena: 19
    Sprawdziłem Ci logi, nic tam niepokojącego w nich nie masz. Sprzątanie. Uruchom "FRST". NA klawiaturze naciśnij jednocześnie "CTRL+Y" .Otworzy się Notatnik, wklej do niego zawartość pod linkiem niżej, skopiuj w całości i wklej:

    https://justpaste.it/8zu0h

    Fixlist przeznaczona tylko dla autora tematu!
    Na klawiaturze naciśnij jednocześnie "CTRL+S". W "FRST uruchom opcję na "Fix / Napraw". Po restarcie systemu pokaż otrzymany plik "fixlog.txt", jest on w tym samym miejscu co program "FRST". Dalej pobierz program "https://sites.google.com/site/twierdzaciemnosci/windows/adwcleaner-instrukcja-uzywania-programu". Przeskanuj nim system i usuń, co znajdzie, pokaż raport z czyszczenia tym programem.

    Poniżej masz jeszcze stronę producenta, pobierz z niej sterownik pod Wifi zgodny z systemem i zainstaluj, zobacz, co to da.
    Masz kartę WiFi Intel Wireless Lan.
    System sam też raportuje z nią problem:
    Error: (05/10/2023 07:16:50 PM) (Source: Netwtw10) (EventID: 5002) (User: )
    Description: Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz: stwierdzono, że karta sieciowa nie działa właściwie.
    5002 - uCode SW error (SysAssert, NMI)


    Dobrze by było, abyś zaktualizował przy okazji wszystkie sterowniki, tu głównie jeszcze do płyty głównej. Sprawdź też, czy nie masz aktualizacji BIOS.
  • #9 20589776
    zworad
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Zrobiłem wszystko, oprócz instalowania innych sterowników niż do WIFI. WIFI nadal nie działa.
    Załączniki:
    • Fixlog.txt (361 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • AdwCleaner[S00].txt (1.39 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 20591046
    Andrzej_Illidan
    Poziom 15  
    Posty: 120
    Pomógł: 14
    Ocena: 19
    W ADWCleaner wszystko wykonane. Natomiast w FRST chyba coś się nie udało, nie skopiowałeś i nie wkleiłeś zawartości ze strony do notatnika. Program nic nie różnił. Spróbuj raz jeszcze, tylko skopiuj ze strony cały tekst dobrze i wklej.
    Powiedz mi czy wykonałeś poradę kolegi i sprawdziłeś WiFi pod Linuxem bootowanego z Penka, czy nośnika optycznego? Co do samej karty WiFi to trzeba by sprawdzić dokładnie, jaki masz jej model, ale to koszt chyba od 20 do 50 zł. Na razie możesz sprawdzić też w domu jakąś kartę WiFi jeszcze w tym lapku pod USB, Wyłączyć w Menadżer Urządzeń wbudowana i przetestować wszystko pod taką kartą. Jest to tez na razie alternatywa, a karta taka też nie jest droga.
    Bo wymiana takiej karty WiFi to pikuś, można to samemu zrobić po rozkręceniu laptopa, lub czasem jego tylnej klapki tylko gdzie dysk, RAM.
  • #11 20678621
    zworad
    Poziom 3  
    Posty: 5
    Sorry, że bez odzewu ale życie. Laptopa oddałem do tego samego serwisanta i twierdzi on że jeden z portów USB wywołuje zwarcie na płycie głównej i chce odłączyć ten port USB. Ok. Zobaczymy

    Dzięki dla wszystkich pomocnych i zaangażowanych osób. Od was chłopaki, przelałem 200 zł na podkarpacje hospicjum.

    Potwierdzenie przelewu bankowego na kwotę 200 zł do Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
  • #12 20678783
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45620
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    ... i bardzo dobrze, trzeba pomagać :)
  • #13 21261361
    rpiekny53
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Prosty tip . Przytrzymaj 40s przycisk power , po wzolnieniu go powinien się sam włączyć robiąc w trakcie reset urządzeń w laptopie i przywraca kartę wifi. Niektóre modele zasilaczy muszą być wtedy odpięte inne działają podłączone , nie pamiętam modeli zasilaczy
  • #14 21261398
    lisek
    Serwisant RTV
    Posty: 39856
    Pomógł: 6335
    Ocena: 6851
    Kod (43) i (10) to problemy z zasilaniem
    - płyta lub sama Wifi

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z laptopem Asus Tuf F15, w którym WiFi przestało działać po dwóch dniach od naprawy w serwisie. Po zainstalowaniu systemu Windows 11, WiFi działało przez krótki czas, a następnie zniknęło, co sugeruje problemy ze sterownikami lub sprzętem. W Menedżerze urządzeń pojawiły się kody błędów 43 i 10, co wskazuje na problemy z kartą WiFi Intel(R) Wi-Fi 6 AX201. Użytkownik próbował reinstalacji sterowników, przywracania systemu oraz skanowania w poszukiwaniu wirusów, jednak problem nadal występował. Ostatecznie serwis stwierdził, że jeden z portów USB może powodować zwarcie na płycie głównej, co może być przyczyną problemów z WiFi. Użytkownik rozważa wymianę karty WiFi jako ostateczne rozwiązanie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA