Radio jest przypisane do danego auta, z którym wyszło z fabryki. W swoim aucie radio to nie będzie pytało o kod, natomiast w innym aucie już o kod będzie wołać. Pewnie dlatego sprzedającemu we własnym aucie radio działało bez potrzeby wpisywania kodu. W tej sytuacji trzeba odczytać pamięć eeprom 24LC32 radia, oraz wstawić odczytany plik .bin na forum. Z pozyskanego pliku będziemy w stanie podać poprawny kod.