logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Liebherr GN 4113-20J 001 nadmiernie szroni wymiennik - pytanie o przyczynę

sp1gzl 24 Cze 2023 18:19 387 3
REKLAMA
  • #1 20629599
    sp1gzl
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Zamrażarka jak w tytule (Liebherr 4113-20J) nadmiernie szroni wymiennik.
    Po dokładnym rozmrożeniu, myciu i suszeniu wymiennik działa poprawnie (nie-zalodzony) ok. 2 miesięcy. Później powoli oszrania się a po ca 4 miesiącach pełen lód.
    Ponieważ z gruntu jestem człowiekiem leniwym ciągłe powtarzanie cyklu rozmrażania i mycia produktu "no frost" doprowadza mnie do rozpaczy ! HELP ! tnx

    PS. Uszczelka OK, produkty nie parują.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 20630195
    nares
    Specjalista AGD
    Posty: 8713
    Pomógł: 1515
    Ocena: 3381
    Grzałka odmrażania do sprawdzenia oraz czujnik temperatury parownika.
  • REKLAMA
  • #3 20657320
    sp1gzl
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Dzięki za podpowiedz. Grzałka OK - na "zimno " ok 250Ω, a termistor na parowniku umarł (do wymiany).
    Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze za podpowiedz...
  • #4 20657327
    sp1gzl
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Odszranianie odbywa się przez chwilowe włączanie grzałki, zamontowanej w zespół parownika zamrażarki. Grzałka w stanie "zimnym" ma ok 200Ω. Sterowanie grzałki przez bezpiecznik termiczny włączony szeregowo.

    Do sprawdzenia:
    1. Oporność grzałki;
    2. bezpiecznik
REKLAMA