Witam
Mam problem z lodówką jak w temacie (nie znalazłem jej symbolu wys około 170cm na dole zamrażarka na 3 szuflady jeden agregat matsushita DA110E13RBY5 panel sterujący elektroniczny nr 9.981.310.017-4) Jestem z branży TV i dlatego tak to opisuję. Lodówka jak włączy się to pracuje nawet kilka godzin osiąga zadaną temperaturę i wyłącza się ale później nie chce się włączyć dopiero po kilku godzinach(czasami nawet po 10) załączy się ale do tego czasu temperatura mocno podnosisię w lodówce. Przyszedł fachowiec i stwierdził że jest usterka albo panela albo jakiejś czujki temperatury. Wymontowałem panel i faktycznie jeden ze scalaków źle wygląda(jest na nim widoczne pod lupą mikropęknięcie i sprawia wrażenie przegrzanego) mam problem z odzytem jego nazwy prawdopodobnie LM2902M. Drugi scalak to HEF4521BT lub 45218T i on wygląda dobrze. Mam pytanie czy dobrze odczytałem te scalaki i drugie pytanie gdzie jest czujka temperatury w chłodziarce (jest gdzieś zatopiona w piance ale fachowiec nie wiedział w którym miejscu) i jeszcze jakby ktoś miałschemat tego panela to byłoby super
z góry dzięki za pomoc.
Mam problem z lodówką jak w temacie (nie znalazłem jej symbolu wys około 170cm na dole zamrażarka na 3 szuflady jeden agregat matsushita DA110E13RBY5 panel sterujący elektroniczny nr 9.981.310.017-4) Jestem z branży TV i dlatego tak to opisuję. Lodówka jak włączy się to pracuje nawet kilka godzin osiąga zadaną temperaturę i wyłącza się ale później nie chce się włączyć dopiero po kilku godzinach(czasami nawet po 10) załączy się ale do tego czasu temperatura mocno podnosisię w lodówce. Przyszedł fachowiec i stwierdził że jest usterka albo panela albo jakiejś czujki temperatury. Wymontowałem panel i faktycznie jeden ze scalaków źle wygląda(jest na nim widoczne pod lupą mikropęknięcie i sprawia wrażenie przegrzanego) mam problem z odzytem jego nazwy prawdopodobnie LM2902M. Drugi scalak to HEF4521BT lub 45218T i on wygląda dobrze. Mam pytanie czy dobrze odczytałem te scalaki i drugie pytanie gdzie jest czujka temperatury w chłodziarce (jest gdzieś zatopiona w piance ale fachowiec nie wiedział w którym miejscu) i jeszcze jakby ktoś miałschemat tego panela to byłoby super
z góry dzięki za pomoc.