Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o pomoc w wyborze amplitunera.

zachej 26 Nov 2005 00:05 15415 22
    zachej
    Level 17  
    Witam, w przeciągu miesiąca zamierzam kupić sobie amplituper, cena do 1400zł na allegro... i mam do wyboru:
    Yahama RXV 557
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73197700

Pioneera VSX-915
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73314476

Jeszcze myślałem na ONKYO... ale te amplitunery są drogie.

Mam zamiar używać go w pokoju 5x5m... ale mam problem z firmą.
    Czy sa jakieś widoczne różnice między tymi dwiema/trzema firmami?

Moze macie jakieś konkretne propozycje?
    pozdrawiam i czekam na odp.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    zeberko
    Level 32  
    W wielu podobnych tematach dyskusja kończy się, że jak ma to być tylko do kina to dużego błędu się nie zrobi kupując Yamahe 457 lub 657
    Jeśli ma to być kino i muza to Denon 1709 minimum
    Jeśli ma to być muza a potem kino to bezkonkurencyjny jest Harman Kardon
    AVR 130 (nawet ten model) tu jest nawet atrakcyjna cena (nie dla ;))
    http://www.megamedia.pl/rtv-kino-domowe-amplitunery-av/harman-kardon-avr-130.php
    Inne firmy są mniej popularne i jest mało wypowiedzi posiadaczy tego sprzętu w sieci.
    Sam zacząłem się wgryzać w ten temat i do takich jak wyżej doszedłem wniosków
    juddo
    Level 11  
    Yamaha, Denon, Harman Kardon można by wymieniać wiele firm, które robią świetne amplitunery. Ja ososbiście posiadam yamahę z nowej serii RXV 757 i jestem zadowolony, ale z Yamahą jest taki problem, że lubi grać głośno i dopiero wtedy słychać wszystlkie niuanse dźwięku czy to w kinie czy stereo, przynajmniej na kolumnach do 2500 za komplet (miałem KODY 702 sprzedałem i sam zrobiłem kolumny na Teslach o niebo lepiej). Konkluzja jest taka, że tak naprawdę to każdy amplituner średniej klasy współpracujący z kolumnami ze strefy budżetowej będzie "grał " podobnie. Yamaha to dobry wybór.
    Belin
    Level 17  
    A ja mam takie pytanko ,strasznie mi sie spodobał amplituner Pioneer VSX 1015 i rozważam jego zakup ,czy nie popełniam jakiegoś błędu? Poradźcie ,lubie słuchać techno ,ale i roxette lub jakiś popik sie zdarza.....:D
    dimas
    Level 13  
    witam tak sie sklada ze posiadam yamahe rx v550 do kina nadaje sie znakomicie co do muzy mam pewne zastrzezenia ma specyficzny dzwiek ale napewno duzo zalezy od kolumn.przed 550 mialem 350 poprawa jest duza ale muza wydaje mi sie ze lepsza byla na sonce415.najlepiej zrobisz jak osobiscie odsluchasz te sprzety.
    zeberko
    Level 32  
    Oczywiście ja pisałem o urządzeniach z niżej (tańszej) pułki (brak fundusze) ale już do przyjęcia by cieszyć się w miarę poprawnym dźwiękiem w KD jak i w stereo
    zachej
    Level 17  
    dobra... jeszcze raz:
    potrzebuje amplitunera głownie do kompa... ale przydało by się, aby muza tez była realna.
    Od kilku lat uzywam tanich głośników do kompa za 40zł, a teraz poprostu chciałem to zmienic i mysle nad amplitunerem Yahama i Pioneer.
    Co do kolumn... to zapewne bede uzywal takich z bardzo niskiej pułki (tak max do 400zł za parę).
    Ale oczywiście mysle także o porządnym subwooferze...

Ogólnie amplituner do filmów i dobrej muzyki.
    Bardzie sprecyzowalem temat, wiec czekam na opinie.
    pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

aha- nie jestem żadnym audiofilem, audiomaniakiem itp.
    Ale czuć na sobie bas zamykanych drzwi w jakims horrorze... robi wrażenie :D
    zeberko
    Level 32  
    Więc Yamaha 457 będzie spoko
    dimas
    Level 13  
    jak masz w kompie wyjscie SPDIF to bendzie spoko z ta yamaha
    zachej
    Level 17  
    SPDIF?
    hmmm
    plyte mam ABIT NF7 v 2.0
    mam nadzieje ,ze nie bedize problemu z podlaczeniem amplitunerka :)
    zeberko
    Level 32  
    O ile pamiętam nie ma ona SoundStorma ale powinna mieć wyjście optyczne.
    Mam wersję Abita nf7-sl z SS
    karpik_91
    Level 2  
    Witam, zmierzam też sobie kupić amplituner, ale w przedziale cenowym od 100 do 200 zł...(coś używanego)...jestem w tej dziedzinie laikem, więc proszę o jakieś rady...LoL pierwszy post;)
    Pablo1964
    Moderator
    Będzie ciężko. Poczekaj jeszcze z zakupem. Teraz ktoś wciśnie Ci staroć bez dekoderów Dolby Digital i DTS i będziesz miał tylko namiastkę kina. Możesz za to kupić wzmacniacz stereo, będzie to za tę kasę o wiele lepszy wybór.
    marlon23
    Level 15  
    Witam
    Sorki, za odgrzewanie tematu, ale nie jestem wielkim znawcą więc wolę sie poradzić. Mam na amplituner do wydania jakieś 1200-1600zł. Czy możecie polecić jakiś konkretny model, albo firmy wśród których wybierać??
    Pablo1964
    Moderator
    Do czego ma służyć? Muzyka czy kino? Jak muzyka to jaka i w jakich proporcjach?
    PiotrMikler
    Level 16  
    Ja polecam ONKYO. Rewelacyjne Amplitunery. Wiem że są drogie ale warte swojej ceny!! A ha, jak patrzysz na moc wyjściową to zawsze sprawdź z tyłu na tabliczce ile pobiera mocy z sieci!!! Czasem jest tak, że piszą 6x100W a z sieci pobiera 230W.... Miałem Amplituner Panasonica i właśnie tak było!!! Teraz mam ONKYO o tej samej mocy a pobiera z sieci 680W... Rozumiesz różnice...? Nie wyciśniesz z zasilacza 230W mocy 600W na głośniki...!!! Dobry mocny zasilacz to podstawa dobrego wzmacniacza czy amplitunera!! Pozdrawiam
    danielkk
    Level 31  
    wiele zalezy od kolumn, jesli chcesz kupic kolumny za max 400zł za pare to nie będą to rewelacyjne kolumny. Nawet dobrych ALTUS140 nie kupi za taka kase....
    marlon23
    Level 15  
    Muzyka i kino. Muzyka bardzo różna, najwięcej napewno techno itp, z kompa. Też dużo czytałem na temat Onkyo i taki najbardziej mi odpowiada. Kolumny też chciałbym jakieś lepsze, co do ceny to nie dam rady więcej dać niż 1500 za same kolumny. Lubię słuchać muzyki bardzo głośno, ale jakość jest dla mnie najważniejsza.
    Pablo1964
    Moderator
    Posłuchaj także H/K. One sprawdzają się zarówno w kinie jak i w muzyce. Najlepiej współpracują z kolumnami JBL.
    javman
    Level 11  
    ja zastanawiam sie nad zakupem ONKYO TX SR304, mysle ze bedzie to idealny zakup jesli chodzi o stosunek cena/jakosc, bedzie sluzyl na razie jako wzmacniacz stereo ale kiedys napewno jako kino....
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli chcesz używać go jako wzmacniacza stereo, koniecznie posłuchaj go przed zakupem. Z takimi samymi kolumnami z jakimi będzie grał u Ciebie. Pamiętaj - jakość dźwięku amplitunera wielokanałowego odpowiada w przybliżeniu jakości 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereo. Dlatego podstawowe modele (wszystkich producentów) generalnie nie nadają się do słuchania muzyki w stereo (choć w kinie wypadają całkiem nieźle).
    Drzosz
    Level 1  
    Ja osobiście polecam model Denona AVR-1507 w przedziale cenowym do 1500 będzie ciężko kupić coś lepszego pod względem parametrów, mam ten sprzęt i jestem z niego bardzo zadowolony, posiada 7 kanałów po 110 W na kanał i ma pobór mocy ponad 400W. Testowałem na kilku filmach i dźwięk to jest MASAKRA również przy grach i muzyce. Za Yamahe o podobnych parametrach trzeba by było dać ponad 2000zł a nie sądze żeby był dużo lepszy dźwięk o ile wogóle będzie lepszy. Według mnie warto się zainteresować tym modelem:):):)

Dodano po 18 [minuty]:

Dodam jeszcze tyle, że nie polecam panasonica i technicsa brakuje tam regulacji basu na procesorach dźwięku i bez kolumn o silnym basie albo suba można sobie nieźle nerwów zmarnować, a tanie to w sumie też nie jest ja dałem za panasonica 2200 3 lata temu model SA-XR25 i jest taka lipa z basem że poprostu się nie da nerwowo, zakres regulacji to praktycznie tylko ustawienia w SFC gdzie da się troche podkręcić bas poprzez zmianę trybu albo efektu ale to jest też w sumie kapa bo znowu kosztem jakości dźwięku!!! Nie mogę się doczepić basu na stereo ale to w sumie w każdym chyba sprzęcie się tego czepiać nie da bo jest dobry:)Nie wiem czy tyczy się to wszystkich amplitunerów technicsa ale to w sumie to samo co panasonic tylko napis inny i technics jest troche bardziej wypasiony w opcjach.