Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha A-550 zamienniki tranzystorów

Rafal23 27 Lis 2005 15:42 3541 3
  • #1 27 Lis 2005 15:42
    Rafal23
    Poziom 23  

Mam na tapecie taki wzmacniacz.Troszkę popalony,ktos go robil jednka pogralk niby 3 dni i znow sie zjarał.
    W tej chwili mam sprawny jeden kanał,w drgim mam spalone tranzystory
    2SD438 E-9M
    2SC2320 9YE
    2SA999
    2SC2240 BL

Pozatym końcówki są na sprawnym kanale 2SB686 i 2SD586A
    na spalonym kanale: 2SD710R 2SB688.
    Niestety niewiem jakie tu oryginalnie były.Proszę o radę co powstawiac i jakie zamienniki zastosować.Niestey niedysponuję schematem.

0 3
  • #2 27 Lis 2005 19:50
    Kubbaz
    Poziom 26  

Witam serdecznie

Ten problem już znam. Kiedyś znajomemu robiłem duplikat podobnego wzmacniacza audio (YAMAHA) i faktycznie pewien problem występuje z tranzystorami; są tak takie jeszcze w starych, wielkich, metalowych obudowach, wręcz czasami przylutowanymi do pytki za pośrednictwem „nitów”. Otóż ów Pański problem rozwiąże katalog tranzystorów (posiada on jeszcze te stare modele), który zamieszczam poniżej. Jak sprawdziłem są tam te, które Pan wymienia w swoim poście, więc większego problemu nie powinno być. Jedynym kłopotem to może być ich kupno, ale trzeba szukać po giełdach elektronicznych lub internetowych sklepach.

Folder spakowany *.rar zawiera program DOD-owski który uruchamia się ze skrótu „KAT2V2.exe”. Podczas wpisywania nazw tranzystorów proszę nie stosować ich drugich członów; np. jeśli napisał Pan, że ma tranzystor 2SD438 E-9M, to należy go wpisać jako 2SD438, a wszystko będzie OK.

Życze powodzenia.

Pozdrawiam. Kubbaz

0
  • #3 27 Lis 2005 19:51
    Kubbaz
    Poziom 26  

Witam serdecznie

Ten problem już znam. Kiedyś znajomemu robiłem duplikat podobnego wzmacniacza audio (YAMAHA) i faktycznie pewien problem występuje z tranzystorami; są tak takie jeszcze w starych, wielkich, metalowych obudowach, wręcz czasami przylutowanymi do pytki za pośrednictwem "nitów". Otóż ów Pański problem rozwiąże katalog tranzystorów (posiada on jeszcze te stare modele), który zamieszczam poniżej. Jak sprawdziłem są tam te, które Pan wymienia w swoim poście, więc większego problemu nie powinno być. Jedynym kłopotem to może być ich kupno, ale trzeba szukać po giełdach elektronicznych lub internetowych sklepach.

Folder spakowany *.rar zawiera program DOD-owski który uruchamia się ze skrótu "KAT2V2.exe". Podczas wpisywania nazw tranzystorów proszę nie stosować ich drugich członów; np. jeśli napisał Pan, że ma tranzystor 2SD438 E-9M, to należy go wpisać jako 2SD438, a wszystko będzie OK.

Życze powodzenia.

Pozdrawiam. Kubbaz

0
  • #4 06 Lut 2006 18:28
    Rafal23
    Poziom 23  

Temat zamykam,końcówka pracuje na BD245C i BD246C.Pozdrawiam

0