Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw kina domowego ?

jolanta nile 27 Lis 2005 18:33 4847 6
  • #1 27 Lis 2005 18:33
    jolanta nile
    Poziom 11  

Witam

Chciałabym kupić zestaw kina domowego do kwoty 1900
    Zupełnie się na tym nie znma :-( i nie wiem co powinnam brac pod uwage.
    Wiem, że ma czytać "dvix" i znaki polskie.
    Co najważniejsze dla mnie - czystość odtwarzania muzy i moc :-)

Z góry dziękuje

0 6
  • #2 27 Lis 2005 23:02
    Pavel81
    Poziom 17  

Ja posiadam kino domowe Panasonica SA HT 870 cena około 2000zł. posiada duży soobwoferek który daje ładne i czyste basy. Muzyczki słucha się przyjemnie. DVD nie czyta Divix ale po co to?? DVD jest po to, żeby cieszyć oko ładnym obrazem a nie oglądać piksele z divixów. Teraz są taniutkie nagrywarki DVD kupujesz i wypalasz filmów DVD ile chcesz. Druga sprawa jest następująca: Żeby cieszyć ucho ładnymi efektami z kina film musi być nagrany 5 na 1 no i filmy DVD są tak nagrane natomiast divix nie, czyli zero efektów a do tego obraz nie taki jak na DVD. Proszę również zauważyć, że droższy sprzęt markowy nie posiada divix tylko najczęściej te tańsze odtwarzacze pojawia się pytanie dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta otóż takie marki jak Panasonic Sony itd stawiają na jakość!! bez sensu jest kupować DVD tylko po to, żeby odtwarzać divixy. Oczywiście nie znaczy to że nie spotykamy droższych odtwarzaczy z funkcją odtwarzania divix ale to jest rzadkością. Proszę poszukać po stronkach moje kino zdobyło nagrodę w kategorii słuchanie muzyki itd.

Naprawdę polecam kupić dobry sprzęt markowy i oglądać filmy na DVD cieszyć oko pięknym obrazem a uszy pięknym dźwiękiem. Divix niestety nie dorówna nigdy DVD. Pozdrawiam:)

0
  • #3 28 Lis 2005 00:40
    Fikszyn
    Poziom 18  

Najlepszy zestaw kina domowego , to taki w którym wzmacniacz jest oddzielony od odtwarzacza DVD. zawsze masz możliwości wymiany playera ,a wszyscy wiemy że ich żywotność jest krótka (2-3 lata i laser do wymiany):idea:.A do wzmacniacza zawsze coś doczepimy
    Byle by miał wszystkie wejścia (cyfrowe ,laserowe, analogowe ) no i obsługiwał 5+1(niektóre już obsługują 7+1).:D

0
  • #4 28 Lis 2005 13:14
    drZoidberg
    Poziom 14  

Witam.
    Za tą sumę (jeśli dobrze poszukasz) kupisz oddzielnie amplituner + odtwarzacz + normalne kolumny. Nie kupuj zintegrowanego zestawu z plastikowymi głośnikami, chyba że nie zależy Ci na tym sprzęcie ;)
    Z amplitunerów najlepszych z tanich oczywiście tylko Yamaha, do tego odtwarzacz do kompletu i znośne kolumny drewniane. To samo usłyszysz nie tylko tu, ale i na innych forach i w Usenecie.

W lipcu kompletowałem rodzicom sprzęt. Chcieli wydać właśnie ok. 1500-2000zł. Zacząłem pytać na różnych forach o tematyce "kinodomowej" i "audio" co wybrać. Za wymienienie nazwy Panasonic (np. 850) zostałem natychmiast zmieszany z błotem. Każdy też oczywiście kręcił głową, że za takie pieniądze nie da się kupić niczego dobrego. Ale w końcu ludzie z różnych grup wytypowali to samo:
    1. Amplituner Yamaha RXV 350.
    Tani i może nie ma wszystkich funkcji, ale to amplituner z wszystkimi procesorami dźwięku (niektórym trudno to ustawić, nie każdy się nadaje...) i bardzo dobrej jakości. Zebrał bardzo dobre recenzje.
    2. DVD Yamaha S550
    To tak na prawdę Philips ze zmienionym torem audio, bo Yamaha uważała, że Philips nie jest godzien robić audio dla Yamahy. Odtwarzacz jest wręcz kultowy i ma swoją stronę polską pod adresem http://www.itepe.net/ Odtwarza wszystkie formaty wideo, napisy, jest dla niego rozwijany soft. Wystarczy ściągnąć ze strony, nagrać na płytę i już.
    3. Kolumny Eltax Universe
    Takie mi doradzono. Nic szczególnego, ale to prawdziwy zestaw do kina domowego, a nie pudełka zapałek stojące na drutach. Składa się z 2 dużych podłogowych kolumn, średniego centralnego i 2 mniejszych satelit. Można do kompletu kupić subwoofer.
    Cały ten komplet sprzedawany był w niektórych sklepach jako całość. Bywał też w sklepach stricte internetowych. Sprzedawano go w granicach 2300-2700zł, czyli o wiele za drogo... Wtedy ludzie na którymś forum powiedzieli, że kogoś znają i ten ktoś się ze mną skontaktuje. Był to pracownik jakiegoś sklepu, który sprzedawał takie zestawy po 1900zł. Minęło parę dni, człowiek przyjechał ze sprzętem do domu moich rodziców za darmo i dokonali transakcji.
    Spędziłem z tym sprzętem niewiele, bo góra 3 tygodnie w sierpniu, ale jestem bardzo zadowolony pod każdym względem. Jedyny minus, to mnogość ustawień w amplitunerze, ale młoda osoba sobie poradzi. Subwoofera rodzice na razie nie kupowali, bo nie zmieściliby się w założonej sumie, ale kolumny przednie są wystarczająco mocne, że nawet przy oglądaniu filmu, efektów jest wystarczająco.
    Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale jak chcesz mogę podać kontakt do człowieka, który nam to sprzedawał, a może i Tobie sprzeda dużo poniżej cen podanych na stronie swojego sklepu. A doradzi pewnie już coś nieco innego, bo minęły w końcu 4 miesiące od tego czasu.

To tyle. Przepraszam, że się rozgadałem, ale zostałem nakręcony herezjami, które wygłosił jeden z moich poprzedników.

Pavel81 napisał:

Ja posiadam kino domowe Panasonica HT 850

Z całego serca współczuję mimo, że się nie znamy. Tylko po co innych ta tą samą minę wpuszczać?
    Pavel81 napisał:

DVD nie czyta Divix ale po co to??

Żeby można było obejrzeć film, serial, filmik czy cokolwiek innego, co ma się już na płycie CD.
    Pavel81 napisał:

oglądać piksele z divixów.

Szczególnie, kiedy film jest na 3 płytach.
    Pavel81 napisał:

nagrane natomiast divix nie, czyli zero efektów

Słyszałeś kiedyś o formacie AC-3 występującym w filmach?
    Pavel81 napisał:

takie marki jak Panasonic Sony itd stawiają na jakość

Zintegrowane zestawy kina domowego Panasonic kupują ludzie, których ogranicza budżet. Jeśli ktoś stawia na jakość, nigdy czegoś takiego nie wybierze. Poza tym dla ludzi, którzy cenią dobry dźwięk firma Panasonic nie istnieje.
    Choć prawą jest, że robią dobre telewizory plazmowe, ale nie to jest przedmiotem rozmowy.
    Pavel81 napisał:

Proszę poszukać po stronkach moje kino zdobyło nagrodę w kategorii słuchanie muzyki itd.

Ja wklepując ten typ sprzętu, trafiam głównie na fora, gdzie ludzie mówią, żeby pod żadnym pozorem nie kupować zintegrowanego sprzętu z lichymi głośnikami.
    Pavel81 napisał:

Pozdrawiam:)

Odbieram tego posta jako żart, albo chęć wciśnięcia komuś produktu, z którym ma się jakieś związki. Komuś kto może kupić prawdziwy sprzęt proponować zintegrowanego Panasonika? Jak można komuś robić taką krzywdę??? Do tego aby komuś wcisnąć taki sprzęt pisać, że np. "Panasonic Sony itd stawiają na jakość", alb że w DivX nie może być wielokanałowego dźwięku...
    Eh... Dokąd ta piękna Elektroda zmierza...

0
  • #5 28 Lis 2005 13:35
    Pavel81
    Poziom 17  

Nie traktuję tu przede wszystkim nikogo jako żart widać że kolega nie słuchał tego kina to po pierwsze. Wtargnął się błąd model jednego z moich kin to SA HT 870 z góry przepraszam "SA się nie wklepało klawiatura mi się zacina" Po drugie nie chcę wciskać nikomu żadnego produktu bo nie jestem sprzedawcą a to kolega raczej chce dawać jakieś namiary chyba po to żeby wcisnąć coś. Po trzecie o dźwięku AC 3 słyszałem:). Po 4 kino domowe bez soobwofera to dno. Po 5 jeśli już kupować kino składane to jakieś porządne a nie z najniższej półki za 1500zł Po 6 odnośnie kolumn eltax universe posiadam takie kolumny w drugim pokoju i nie jestem zadowolony bo to ciężkie kloki nie chcę za bardzo krytykować tego sprzętu bo mam te kolumny i mam porównanie dźwięku. Być może z soobwoferem ładnie grają nie wiem ale bez sobwoofera nie mają polotu z basem z panasonica. To tylko takie moje spostrzeżenia.
    nikogo nie namawiam do kupna broń boże jakiegoś produktu, każdy z nas ma swój rozum podałem tylko propozycję i zestaw jaki mam w jednym z pokojów. Gdyby założyciel tematu podał kwotę do 7000zł podał bym konfigurację którą mam u siebie w wielkim pokoju. I też mógłbym powiedzieć że Pana kino jest śmieszne i złomowate w porównaniu do mojego ale nie o to tu chodzi.

I na koniec chciałbym zapytać Pana czy rozumie Pan znaczenie słowa HEREZJA i HERETYK bo wydaje mi się, że chyba nie :) Proszę sprawdzić a jeśli Pan nie znajdzie to proszę napisać na priv wyjaśnię. Pozdrawiam:)

0
  • #6 28 Lis 2005 14:35
    drZoidberg
    Poziom 14  

Pavel81 napisał:

(..) Pana czy rozumie Pan (..)

Co prawda na forach i w Usenecie przyjęło się nie "panować", a zwroty typu "Pan" są uważane za niegrzeczne, bo rozróżniają ludzi na równych i równiejszych, ale jeśli jest Pan starszą osobą, to bez problemu się dostosuję.
    Pavel81 napisał:

(..) nie słuchał tego kina to po pierwsze.

Niestety byłem na odsłuchach. Dźwięk tego sprzętu to jak splunięcie w twarz człowiekowi z dobrym słuchem.
    Pavel81 napisał:

Po trzecie o dźwięku AC 3 słyszałem:).

To jaki był uczciwy powód pisać, że nie istnieje?
    Pavel81 napisał:

Po 4 kino domowe bez soobwofera to dno.

No tak. Grunt to subwoofer! To jest to! Najlepszy będzie typowy komputerowy zestaw: 4 jednodrożne kolumny z głośnikami średnicy 5 cm i do tego duży subwoofer. Ogromna ilość osób twierdzi, że to świetnie brzmi. Zazdroszczę im - ich życie jest tańsze i prostsze.
    Pavel81 napisał:

Po 5 jeśli już kupować kino składane to jakieś porządne a nie z najniższej półki za 1500zł

Racja. Lepszy plastikowy Panasonic niż najtańsza wersja porządnego sprzętu.
    Pavel81 napisał:

(..) odnośnie kolumn eltax universe posiadam takie kolumny w drugim pokoju i nie jestem zadowolony bo to ciężkie kloki (..)

Jeśli ktoś ma mało miejsca i bardziej zależy mu na rozmiarach, a nie na dźwięku, to rzeczywiście niech kupi coś takiego. Jeśli natomiast ktoś chce słuchać prawdziwej muzyki i słuchać filmów w normalnej jakości, niech kupi "ciężkie kloki".
    Pavel81 napisał:

Gdyby założyciel tematu podał kwotę do 7000zł (...)

Gdyby założycielka tematu podała kwotę 7000zł, ja nie radziłbym kupować Yamahy i Eltaxów.
    Pavel81 napisał:

(...) HEREZJA i HERETYK bo wydaje mi się, że chyba nie (...)

Słownik (trudne słowo) mówi wyraźnie: "herezja" - odstępstwo od powszechnie przyjętych poglądów.

Dobrze, skończmy z tym tematem, bo widzę, że nigdzie nie dojdziemy. Ja wiem, że za 2 tyś. zł. można kupić coś lepszego niż te parę kawałków plastiku, których nie doradza nikt oprócz sprzedawców i sponsorowanych artykułów. Kiedy moi rodzice zdecydowali się na kino domowe oczywiście doradzono im Panasonika. Po przeczytaniu kilku artykułów okazało się, że to jak zwykle śmiechu warte rady sprzedawców.
    Ja radzę kupować sprzęt w kawałkach i tyle. Chyba, że ktoś ma 500zł, ale to już inna historia.

-1
  • #7 04 Gru 2005 20:48
    jolanta nile
    Poziom 11  

Witam

Zaskoczona jestem, że mój post wywoła "lekkie" zamieszanie
    Dlaczego jest taka kwota a nie inna? Ponieważ w moim mieszkaniu nie jest zbyt mądrze kupować kino domowe o duuuzej mocy - wiadomo - dobre kino potrzebuje "przestrzeni". A wydać pare tysiaczków i nie móc wykorzystąc sprzętu- to chyba nie miałoby sensu.

Dzięki za pomoc w uporządkowaniu mysli;)
    Na co się zdecydowałam - obiecuje, że napisze (pewnie w niedziele).

Pozdrawiam Wszystkich

Zestaw jaki kupiłam to:

YAMAHA RXV 357 SR/DVD 557 SR/ UNIVERSE

Jak się sprawdzi? Czas pokaże.
    Tym czasem dzięki i pozdrawiam.

:D

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [hefid]

0