Witam. Mam dość leciwy komputer stacjonarny w którym siedzi 8GB ram, płyta główna Gigabyte GA-890XA-UD3, procesor AMD Phenom II X4 965 3499 MHz, 4 rdzenie. Karta graficzna AMD Radeon HD5700 Series.
Do tej pory użytkowałem WIN7 ale że system miał już z 10 lat i strasznie się wszystko wieszało, brakowało pamięci (pomimo że w procesach pokazywało wiele wolnej pamięci) postanowiłem przejść na WIN10 x64. No i od razu po uruchomieniu kompa zobaczyłem że nie zainstalował nowych sterowników ani dla karty graficznej ani dla dźwiękowej. Musiałem poszperać i zainstalować ręcznie AMD Catalyst ver 15 i wtedy karta dostała najnowsze sterowniki ..(z 2015 r>
)
Ale mam problem z ustawieniem rozdzielczości. Komputer podpięty jest pod monitor (TV) LG 27" model 27MD53 który obsługuje max rozdzielczość 1920x1080 odświeżanie 75hz. A w ustawieniach ekranu przy takiej rozdzielczości mam nie rozciągnięty obraz i zostaje w na krawędzi pustka na ok 2 cm. Czemu tak? Widzę też że w odświeżaniu jest lista do max 60hz. Czy to znaczy że potrzebuję jeszcze jakichś sterowników do monitora?
Do tej pory użytkowałem WIN7 ale że system miał już z 10 lat i strasznie się wszystko wieszało, brakowało pamięci (pomimo że w procesach pokazywało wiele wolnej pamięci) postanowiłem przejść na WIN10 x64. No i od razu po uruchomieniu kompa zobaczyłem że nie zainstalował nowych sterowników ani dla karty graficznej ani dla dźwiękowej. Musiałem poszperać i zainstalować ręcznie AMD Catalyst ver 15 i wtedy karta dostała najnowsze sterowniki ..(z 2015 r>
Ale mam problem z ustawieniem rozdzielczości. Komputer podpięty jest pod monitor (TV) LG 27" model 27MD53 który obsługuje max rozdzielczość 1920x1080 odświeżanie 75hz. A w ustawieniach ekranu przy takiej rozdzielczości mam nie rozciągnięty obraz i zostaje w na krawędzi pustka na ok 2 cm. Czemu tak? Widzę też że w odświeżaniu jest lista do max 60hz. Czy to znaczy że potrzebuję jeszcze jakichś sterowników do monitora?