Witam.
Poszukuję pomocy w zdiagnozowaniu problemu ze zmywarką. Whirlpool WEIC 3C26 F. Uruchamia się normalnie, chwilę po uruchomieniu wybranego programu wyrzuca literkę H na wyświetlaczu i piszczy. Jeśli pozwolę jej po piszczeć to za minutę dwie pracuje dalej, ukończy cały cykl mycia jednak nie grzeje wody (cykl jest wtedy krótszy). W trakcie cyklu kilkukrotnie potrafi wyrzucić błąd H i piszczeć (raz długo, a raz krótko piszczy - losowo).
Jeden raz na kilka prób zagrzała wodę normalnie mimo piszczenia i błędu. Odpompowuje wodę poprawnie. Podglądałem jej pracę przy otwartych drzwiach - woda leci z dolnego śmigła i z góry choć wydaje mi się, że nie z pełnym ciśnieniem (podglądałem tylko chwilę po uruchomieniu). Z okrągłego otworu w lewej ściance delikatnie leci woda, internet podpowiedział mi, że to element przelewowy płaszcza wodnego - nie wiem jak powinien pracować poprawnie, ale nie cieknie przy wyłączonej zmywarce. Węże odpływowy i doprowadzający wodę drożne.
Z braku czasu będę ją rozbierał za kilka dni. Postanowiłem że zapytam, być może do tego czasu uda mi się uzyskać jakieś cenne informacje ponieważ goglując błąd H nie ma jednoznacznej odpowiedzi - do sprawdzenia płaszcz wodny, pompa myjąca, sama grzałka na pompie, przetarte przewody przy zawiasie od otwierania zamykania, a nie chcę wymieniać wszystkiego. Nie znalazłem do tego modelu informacji jak wykonać reset (jeśli ktoś wie proszę o opisanie)- odłączenie od zasilania, przytrzymanie przycisku power (bak przycisku reset) lub różne znalezione kombinacje przycisków - bez rezultatów. Wszelkie porady, sugestie, informacje od czego zacząć bardzo mile widziane.
Z góry dziękuję za odzew. Pozdrawiam.
Poszukuję pomocy w zdiagnozowaniu problemu ze zmywarką. Whirlpool WEIC 3C26 F. Uruchamia się normalnie, chwilę po uruchomieniu wybranego programu wyrzuca literkę H na wyświetlaczu i piszczy. Jeśli pozwolę jej po piszczeć to za minutę dwie pracuje dalej, ukończy cały cykl mycia jednak nie grzeje wody (cykl jest wtedy krótszy). W trakcie cyklu kilkukrotnie potrafi wyrzucić błąd H i piszczeć (raz długo, a raz krótko piszczy - losowo).
Jeden raz na kilka prób zagrzała wodę normalnie mimo piszczenia i błędu. Odpompowuje wodę poprawnie. Podglądałem jej pracę przy otwartych drzwiach - woda leci z dolnego śmigła i z góry choć wydaje mi się, że nie z pełnym ciśnieniem (podglądałem tylko chwilę po uruchomieniu). Z okrągłego otworu w lewej ściance delikatnie leci woda, internet podpowiedział mi, że to element przelewowy płaszcza wodnego - nie wiem jak powinien pracować poprawnie, ale nie cieknie przy wyłączonej zmywarce. Węże odpływowy i doprowadzający wodę drożne.
Z braku czasu będę ją rozbierał za kilka dni. Postanowiłem że zapytam, być może do tego czasu uda mi się uzyskać jakieś cenne informacje ponieważ goglując błąd H nie ma jednoznacznej odpowiedzi - do sprawdzenia płaszcz wodny, pompa myjąca, sama grzałka na pompie, przetarte przewody przy zawiasie od otwierania zamykania, a nie chcę wymieniać wszystkiego. Nie znalazłem do tego modelu informacji jak wykonać reset (jeśli ktoś wie proszę o opisanie)- odłączenie od zasilania, przytrzymanie przycisku power (bak przycisku reset) lub różne znalezione kombinacje przycisków - bez rezultatów. Wszelkie porady, sugestie, informacje od czego zacząć bardzo mile widziane.
Z góry dziękuję za odzew. Pozdrawiam.