Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bauknecht WA 725 S a programator z WA 725 SC

august_ 29 Lis 2005 15:46 2400 8
  • #1 29 Lis 2005 15:46
    august_
    Poziom 27  

Witam!
    Posiadam pralkę Bauknecht WA 725 S z uszkodzonym programatorem.
    Objawy:
    Najpierw przestało przesuwać się pokrętło.
    Potem zaczęła wyrzucać korki za każdym razem gdy się ją włączy. Bez znaczenia na jakim programie.
    Otworzyłem ją bo łudziłem się że da się zrobić sterowania na uC... :) (Do czasu jak zobaczyłem te przewody), poruszałem trochę i zaczęła działać.
    Teraz znów to samo - wyrzuca korki przy włączaniu.
    Ruszanie nic nie daje, a nie chcę odpinać kabelków, bo będzie problem.
    Instalację mam zabezpieczoną bezpiecznikiem automatycznym 10A.

Domyślam się, że za zwarcie odpowiedzialny jest programator. Jest do kupienia coś takiego. Fizycznie powinien wejść w obudowę, ale wygląda inaczej i jest od modelu WA 725 SC (moja pralka nie ma C).

Poniżej programatory:
    Mój, z 725 S:

...i z 725 SC
    [/img]

Czy ktoś dysponuje wiedzą na temat wymienności powyższych programatorów? Czy to będzie pasować? Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam
    Michał

Dodano po 23 [minuty]:

Znalazłem informację, że ta pralka ma 3000W, więc 10A to za mało. Być może to jest przyczyna. Kupię bezpiecznik 16A. Ale nie będzie pasował do oprawki. Co robić? Szlifować bezpiecznik, czy stłuc oprawkę?

• #2 29 Lis 2005 19:17
    kwiatekj
    Poziom 14  

nie programator tylko grzała siedzi

• #3 29 Lis 2005 19:33
    august_
    Poziom 27  

kwiatekj napisał:
    nie programator tylko grzała siedzi

Znaczy, że grzałka jest uszkodzona?
    Proszę wytłumacz skąd to stwierdzenie..?

• Pomocny post
    #4 29 Lis 2005 19:56
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

August, sprawdź najpierw blokadę drzwi (użyj funkcji Szukaj - wiele podobnych problemów). Żadna pralka nie włącza od razu grzałki w każdym miejscu na każdym programie (bez wody) - to te 3000W. Jeśli sadzi od razu to albo blokada albo filtr przeciwzakłóceniowy, a wtedy szukasz nie w tym miejscu pralki... Kto stwierdził, że to wina programatora?

• #5 29 Lis 2005 23:13
    august_
    Poziom 27  

No przeszukałem forum względem podobnych problemów - i tak jak mówiłeś, w pierwszej kolejności sprawdziłem blokadę drzwi...

:) :) :)

Odłączyłem całe to ustrojstwo i pralka ruszyła jak trzeba. Tylko teraz mam blokadę na stałe i żeby otworzyć drzwi muszę ingerować jakimś narzędziem.
    Bardzo ciężko znaleźć części do tego modelu.

Poza tym pozostaje jeszcze problem nieobracającego się programatora (zerwana sprężynka albo coś takiego) - ze względu na tą usterkę założyłem, że to ona powoduje zwarcie. A okazało się, że usterki są dwie - a wtedy jest najgorzej.

Chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest kupić coś nowego przy następnej usterce. Ale póki co - na potrzeby studenta pralka wystarcza.

Dziękuję wszystkim za pomoc w uruchomieniu pralki i gdyby jeszcze ktoś mógł się wypowiedzieć w sprawie programatora - byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Michał

• #6 30 Lis 2005 11:40
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Witam. Z tym nie przesuwaniem się programatora może być tak, że nie dostaje zasilania z blokady (sygnał) i silniczek nie pracuje. Nie wiem na ile przewodów jest blokada bo nie widać. Sprawdź, czy silniczek programatora dostaje napięcie. Jeśli tak i nie kręci to uszkodzony. Pozdrawiam.

• #7 30 Lis 2005 11:54
    august_
    Poziom 27  

To jest bardzo możliwe.
    W blokadzie są 4 przewody. Dwa grube niebieskie do odciągania skobla i dwa sterujące (zielony i żółtofioletowy).

zewrzeć niebieski z niebieskim, a zielony z żółtofioletowym?

• #8 30 Lis 2005 15:44
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Niestety nie mam schematu do tego modelu i nie wiem czy to takie proste. Rozejrzyj się za nową blokadą, ew po przewodach zobacz gdzie one idą.

• #9 04 Lut 2006 22:48
    august_
    Poziom 27  

Wymontowałem blokadę całkowicie i rozwarłem wszelkie przewody. Programator nie przesuwa się, drzwi trzeba otwierać śrubokrętem, ale da się wyprać..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME