Witam. Zakupiłem parę dni temu laptopa Aorus 7 9KF i5 12500H RTX 4060 z rozbudowaną przez sklep konfiguracją, tj. wymiana dysku na 1TB i pamięć na 32GB. Mam następujący problem z laptopem.
Otóż bardzo długo uruchamia się on do poziomu BIOS-a, tj. 25 sekund.
I nie wiem, czy te laptopy tak długo się ładują, czy należy oddać na reklamację?
Dodam, że laptop był bez Windowsa i przy pierwszym włączeniu już tak długo się ładował, żeby dostać się do BIOS-u trzeba czekać około 22-25 sekund. Próbowałem zmieniać coś w BIOS-ie, ale nic nie poprawia sytuacji.
Inne laptopy gamingowe, z którymi miałem styczność, tj. ASUS, MSI, HP mają ten czas na normalnym poziomie, tj. 2 do 5 sekund.
Sam system uruchamia się szybko, jak minie już ekran wejścia do BIOS-u. Trwa to jak w innych komputerach, tj. 5 sekund na szybkim starcie i 12 sekund z wyłączonym szybkim startem. Tylko jak dodamy do tego 25 sekund, to robi się długo jak na laptop za 5599 zł.
Przede wszystkim chciałbym uzyskać informację, czy tak te laptopy się uruchamiają, czy mój ma wadę? Albo czy coś jeszcze w tym BIOS-ie można zmienić?
Pozdrawiam
I z góry dziękuję za pomoc.
Otóż bardzo długo uruchamia się on do poziomu BIOS-a, tj. 25 sekund.
I nie wiem, czy te laptopy tak długo się ładują, czy należy oddać na reklamację?
Dodam, że laptop był bez Windowsa i przy pierwszym włączeniu już tak długo się ładował, żeby dostać się do BIOS-u trzeba czekać około 22-25 sekund. Próbowałem zmieniać coś w BIOS-ie, ale nic nie poprawia sytuacji.
Inne laptopy gamingowe, z którymi miałem styczność, tj. ASUS, MSI, HP mają ten czas na normalnym poziomie, tj. 2 do 5 sekund.
Sam system uruchamia się szybko, jak minie już ekran wejścia do BIOS-u. Trwa to jak w innych komputerach, tj. 5 sekund na szybkim starcie i 12 sekund z wyłączonym szybkim startem. Tylko jak dodamy do tego 25 sekund, to robi się długo jak na laptop za 5599 zł.
Przede wszystkim chciałbym uzyskać informację, czy tak te laptopy się uruchamiają, czy mój ma wadę? Albo czy coś jeszcze w tym BIOS-ie można zmienić?
Pozdrawiam
I z góry dziękuję za pomoc.