Mam dyskietkę (kartridż) do konsoli pegasus.
Po uruchomieniu kartridża dźwięk z dyskietki jest normalny. Obraz to cały ekran pokryty "glitchami", widać jak bohater skacze, chodzi ale nie da się nic rozpoznać . Czyścilem styki ale nic nie dało.
Układ nr 1: GS A9452 GD74LS161A
Układ nr 2: GS 9508 GD74LS32
Za co poszczególne układu odpowiadają? Czy warto wylutować układy 1,2,3, sprawdzić ścieżki pod nimi i ponownie zalutować? czy raczej mija się to z celem i dyskietkę przeznaczyć na straty?
Czy w zaznaczonym strzałkami miejscu nie powinno być jakiejś diody zenera?
Po uruchomieniu kartridża dźwięk z dyskietki jest normalny. Obraz to cały ekran pokryty "glitchami", widać jak bohater skacze, chodzi ale nie da się nic rozpoznać . Czyścilem styki ale nic nie dało.
Układ nr 1: GS A9452 GD74LS161A
Układ nr 2: GS 9508 GD74LS32
Za co poszczególne układu odpowiadają? Czy warto wylutować układy 1,2,3, sprawdzić ścieżki pod nimi i ponownie zalutować? czy raczej mija się to z celem i dyskietkę przeznaczyć na straty?
Czy w zaznaczonym strzałkami miejscu nie powinno być jakiejś diody zenera?